Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 07:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kompleks krośnieńskich basenów otwarty!

W czwartek, 5 lipca odbyło się uroczyste otwarcie basenu przy ul. Bursaki w Krośnie. Z tej okazji obiekt dostępny był bezpłatnie, a do tego piękna pogoda sprawiła, że kompleks odwiedziły prawdziwe tłumy mieszkańców Krosna i regionu. Pierwsze chwile funkcjonowania kompleksu basenów mogliście śledzić na żywo podczas TRANSMISJI (kliknij) wspólnej Krosno112.pl i Krosno24.pl.
Kompleks krośnieńskich basenów otwarty!
fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Wodny plac zabaw, nowe niecki basenowe i brodzik, bicze wodne, zjeżdżalnia a także tor pływacki o długości 25 m. Do tego nowy plac zabaw, wygodna, trawiasta plaża, duży parking i stojaki dla rowerów. Nowe baseny przy ul. Bursaki zostały otwarte!

Wakacje rozpoczynamy oddaniem do użytkowania kompleksu basenów przy ul. Bursaki – mówi Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna. Zostały one niemal zbudowane od nowa. Do dyspozycji jest duży basen pływacki rekreacyjno-sportowy, tory pływackie a także część przeznaczona do wodnych zabaw sportowych – wodnej siatkówki, piłki wodnej czy koszykówki. Całość uzupełniona sztuczną rzeką, huśtawką wodną, ławkami i leżankami podwodnymi, urządzeniami masaży wodnych oraz z wyspą w środku basenu sprawia, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce do wypoczynku.



Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych plażowiczów – dla dzieci dostępne są place zabaw: tradycyjny i wodny oraz wygodna, trawiasta plaża.


Cały kompleks został tak przygotowany, aby nawet rodzice z małymi dziećmi mogli z niego bezpiecznie i wygodnie korzystać – mówi prezydent. Brodzik, trawiasta plaża, wygodne ścieżki, ławki oraz dwa place zabaw – „Statek Piracki” oraz wodny plac zabaw sprawią, że całe rodziny będą mogły spędzać tutaj letnie dni.

Baseny zostały wyposażone w wygodne parkingi, stojaki dla rowerów i nowe zaplecze: szatnie i pomieszczenia dla obsługi. W sumie na budowę kompleksu wydano około 24 mln złotych.

 

Zapraszamy do oglądnięcia fotorelacji. 

red. fot. Radosław Sowiński



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
  
Reklama