Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 07:34
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Miejscu Piastowym otwarto Technikum Petrochemiczne

W piątek 27 września odbyło się uroczyste otwarcie traktu edukacyjnego do nauki petrochemii dla klasy patronackiej ORLEN Południe S.A. w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym. Uczniowie będą uczyć się petrochemii w nowych wyspecjalizowanych laboratoriach.
W Miejscu Piastowym otwarto Technikum Petrochemiczne
fot. Krosno112.pl

Nowy kierunek uruchomiono w Michalickim Zespole Szkólł Ponadpodstawowych, gdzie kształci się łącznie ponad 700 uczniów na 11 specjalnościach.

Nowe technikum, w ramach programu "Orlen z klasą", wyposażone jest w nowoczesne laboratoria, na które spółka przeznaczyła 200 tys. zł. Kształcąca się tam młodzież, po ukończeniu szkoły będzie miała szansę na znalezienia pracy w planowanej w Jedliczu biorafinerii.

W uroczystej inauguracji klasy patronackiej uczestniczył Jarosław Wróbel, prezes PKN Orlen Południe, przedstawiciele parlamentu i władz samorządowych województwa, powiatu i gminy. 

Odbyła się również kolejna "Lekcja dla Niepodległości", której temat był "Czy gospodarka ma narodowość". 

red. fot. Krosno112.pl



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
  
Reklama