Nowy kierunek uruchomiono w Michalickim Zespole Szkólł Ponadpodstawowych, gdzie kształci się łącznie ponad 700 uczniów na 11 specjalnościach.

Nowe technikum, w ramach programu "Orlen z klasą", wyposażone jest w nowoczesne laboratoria, na które spółka przeznaczyła 200 tys. zł. Kształcąca się tam młodzież, po ukończeniu szkoły będzie miała szansę na znalezienia pracy w planowanej w Jedliczu biorafinerii.

W uroczystej inauguracji klasy patronackiej uczestniczył Jarosław Wróbel, prezes PKN Orlen Południe, przedstawiciele parlamentu i władz samorządowych województwa, powiatu i gminy.

Odbyła się również kolejna "Lekcja dla Niepodległości", której temat był "Czy gospodarka ma narodowość".



red. fot. Krosno112.pl


.jpg)






.jpg)