
Szkolenie podstawowe dla strażaków OSP rozpoczęło się jeszcze w styczniu, a jego ukoronowaniem był egzamin państwowy przeprowadzony 14 marca w krośnieńskiej KM PSP.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu ochotnicy będą mogli brać czynny udział w działaniach ratowniczych prowadzonych przez swoje jednostki.

Nowi strażacy reprezentowali jednostki OSP z terenu całego powiatu krośnieńskiego: Bóbrka, Bratkówka, Dobieszyn, Faliszówka, Jaszczew, Kobylany, Klimkówka, Kopytowa, Krościenko Wyżne, Królik Polski, Leśniówka, Lubatowa, Łączki Jagiellońskie, Łęki Strzyżowskie, Męcinka, Odrzykoń, Pietrusza Wola, Poraj, Posada Jaśliska, Równe, Rymanów Zdrój, Świerzowa Polska, Targowiska.

red.
fot. Adam Hejnar


.jpg)






.jpg)