Z dostępnych informacji od osób zajmujących się gospodarką łowiecką wynika, że najprawdopodobniej jest to efekt działalności wilków.
Wilki były widywane w rejonie Dukli
Nie jest tajemnicą, że rejon Beskidu Niskiego i Magurskiego Parku Narodowego jest naturalnym siedliskiem dla wilków, a w ostatnich latach te drapieżniki coraz częściej podchodzą bliżej zabudowań — zwłaszcza tam, gdzie jelenie i sarny pojawiają się w obrębie wsi.
W rejonie samej gminy Dukla, drapieżniki te są widywane regularnie, jednak dotąd rzadko dochodziło do sytuacji, w których ataki na ofiary pojawiały się bezpośrednio w obrębie zabudowań, tak jak dzisiaj rano, tuż przy domostwach i placu zabaw dla dzieci.
Zachowaj ostrożność
Przypominamy:
- nie podchodź do padłego zwierzęcia
- nie dotykaj ani nie przemieszczaj żadnych części tuszy
- zgłoś przypadek do urzędu gminy, nadleśnictwa, policji.
Zgłoszenie w terenie zabudowanym powinno być przyjęte przez samorząd — to on odpowiada za usunięcie padliny.
Będziemy monitorować temat. Jeżeli mieszkańcy gminy mają zdjęcia, nagrania lub informacje na ten temat — prosimy o kontakt: [email protected]


.jpg)






.jpg)