W uroczystym podpisaniu uczestniczyli prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Adam Skiba, senator RP Alicja Zając, poseł Piotr Babinetz, starosta krośnieński Jan Pelczar, wicestarosta Andrzej Guzik, komendant miejski PSP w Krośnie Mariusz Bieńczak, oraz prezesi jednostek OSP z terenu powiatu krośnieńskiego, jasielskiego, sanockiego i bieszczadzkiego.

15 jednostek OSP otrzymało dofinansowanie w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych oraz inicjatywy WFOŚiGW na doposażenie jednostek oraz zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych na łączną kwotę około 2 mln zł. Celem programu jest wsparcie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń.

red. fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie, OSP Krosno-Suchodół


.jpg)






.jpg)