Jak informuje policja – wspólne patrole miały na celu działania kontrolno-prewencyjne w zakresie egzekwowania od osób przebywających na terenach leśnych, zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami oraz naruszania przepisów przeciwpożarowych.
Mundurowi zwracali uwagę na kierujących quadami i motocyklami typu cross, którzy nielegalnie wjeżdżają do lasów, powodując niszczenie leśnych dróg i terenów zielonych.
Podczas patrolu prowadzonego w kompleksie leśnym w Orzechówce funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się motocyklami typu cross. Jak ustalono, byli to mieszkańcy powiatu brzozowskiego.
Policja przypomina, że wjazd takimi pojazdami do lasu jest zabroniony. Sprawcom wykroczenia może grozić mandat karny w wysokości 500 zł, a w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który karę grzywny może zaostrzyć do 5 tys. zł.


.jpg)






.jpg)