Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejne miliony dla Krosna. Za te pieniądze władze miasta chcą m.in. aktywizować młodych

Krosno znalazło się wśród 29 zwycięzców w programie "Rozwój lokalny". Dziś (15 grudnia) w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie zostały podpisane umowy, na podstawie których cztery podkarpackie miasta – Krosno, Jarosław, Jasło i Nisko – otrzymają po ok. 15 mln zł.
Kolejne miliony dla Krosna. Za te pieniądze władze miasta chcą m.in. aktywizować młodych

Autor: PUW Rzeszów

Pieniądze, z których finansowany jest program "Rozwój lokalny" pochodzą z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To specjalna pula środków, które Norwegia, Islandia i Liechtenstein przyznały kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. W zamian za to te trzy kraje mają dostęp do rynku wewnętrznego Unii Europejskiej, mimo że nie są jej członkami.

- Program "Rozwój lokalny" to kompleksowe wsparcie rozwoju małych i średnich miast - tłumaczy wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dodaje, że to zmiany w jakości środowiska, wsparcie przedsiębiorczości, efektywności administracji publicznej i standardu życia mieszkańców małych i średnich miast.

Wojewoda Ewa Leniart podkreśla, że dzięki finansowemu wsparciu Jarosław, Jasło, Krosno, Nisko, Przemyśl i Stalowa Wola, będą mogły realizować prorozwojowe inwestycje. - Przygotowane przedsięwzięcia przyczynią się do kompleksowego rozwoju środowiskowego, społecznego, gospodarczego i instytucjonalnego - zaznacza.

Władze Krosna do projektu zaangażowały dziewięciu partnerów. Dzięki pieniądzom powstanie m.in. Centrum Aktywności Młodzieży, ścieżki rowerowe i parki kieszonkowe. Ale nie tylko.

- W ramach zawartej dziś umowy zrealizujemy szereg działań istotnych dla rozwoju Krosna - podkreśla wiceprezydent Tomasz Soliński. Tłumaczy, że szereg działań skierowana jest na ludzi młodych. - Chcemy ich aktywizować i pobudzać wśród nich przedsiębiorczość - mówi.

Wiceprezydent Soliński podkreśla, że w proces tworzenia projektu udało się włączyć wiele organizacji pozarządowych. - Dzięki temu powstał Program Rozwoju Lokalnego - mówi. Dodaje, że angażując struktury miejskie powstał Program Rozwoju Instytucjonalnego.

- Krosno działa z myślą o potrzebach młodych mieszkańców, jest otwarte na oddolne inicjatywy, aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi - mówi Tomasz Soliński.

Dodaje, że miasto chce być coraz bardziej zielone, a jednocześnie stawia na rozwój przedsiębiorczości. - Wraz z mieszkańcami i przedstawicielami trzeciego sektora przygotowaliśmy projekt łączący wszystkie te aspekty – dzięki niemu Krosno będzie jeszcze lepszym miejscem do życia - zaznacza.

Autor: tom
Zdjęcia: PUW Rzeszów



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ