Przeprowadzenie remontu było możliwe, dzięki Gminie Jedlicze (9 000 zł), Funduszowi Składkowemu Ubezpieczeń Społecznych Rolników (10 000 zł) oraz własnym środkom strażaków z Moderówki (900 zł).

Podczas remontu wykonano:
- posadzkę epoksydową,
- pomalowane ściany
- położono mozaikę żywiczną
- wymieniono oświetlenie
W sobotę 16 stycznia, odbyło się otwarcie wyremontowanej remizy. W otwarciu uczestniczyli Jolanta Urbanik - Burmistrz Gminy Jedlicze, Marcin Filip - zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze oraz Zofia Kusiak radna i sołtys wsi Moderówka, jak również przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Moderówce.


Strażacy na swoim wyposażeniu od 2019 roku mają średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 244. W ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali do akcji 49 razy.

red.
fot. Radosław Jermak


.jpg)






.jpg)