W Jasielu w gminie Jaśliska 19 czerwca odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy mordu dokonanego na żołnierzach Wojsk Ochrony Pogranicza i funkcjonariuszach Milicji Obywatelskiej przez sotnię UPA. Tegoroczne obchody miały wyjątkowo podniosły charakter i zgromadziły przedstawicieli władz regionu, szkolnictwa, instytucji, służb mundurowych oraz licznych gości. Była to zarazem okazja do oddania hołdu ofiarom jednej z najtragiczniejszych kart powojennej historii Bieszczadów, a także do uczczenia 81. rocznicy powstania Wojsk Ochrony Pogranicza.
Aby dalej dostarczać aktualne informacje, relacje i komunikaty z regionu, potrzebujemy wsparcia naszych Czytelników. Wyłącz blokowanie reklam dla naszej strony ;)