Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego warto odwiedzić Podkarpacie

Wyprawa na Wschód Polski, dla wielu osób może być nie lada zaskoczeniem. Ten mało znany region naszego kraju, w ostatnich latach zaczyna cieszyć się ogromnym zainteresowaniem. Dzieje się tak nie tylko za sprawą przyciągających jak magnes swoim pięknem Bieszczad i Jeziorem Solińskim, ale także bogatą ofertą turystyczną miast tego regionu. Ma to znacznie przede wszystkim w deszczowe i zimne dni,  kiedy wycieczki na szczyt Tarnicy czy Połoniny, są raczej niemożliwe. W Rzeszowie, Stalowej Woli i Krośnie działają np. kasyna stacjonarne, które posiadają bardzo bogatą ofertę gier z prawdziwymi nagrodami gotówkowymi. Dla wszystkich tych, którzy obawiają się wizyt w takim miejscu, można polecić działające w sieci polskie kasyna online, będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnych świątyń hazardu.
Dlaczego warto odwiedzić Podkarpacie

Oczywiście, zła pogoda nie przeszkadza w odwiedzaniu także innych miejsc. W Bóbrce, która położona jest nieopodal Krosna, znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Przemysłu Naftowego. To wyjątkowe miejsce, w którym turyści mogą zwiedzać nie tylko najstarszą na świecie kopalnie oleju skalnego „Franek”, ale także zobaczyć wypływającą z gejzerów naturalną ropę naftową, czyli „czarne złoto”. W Krośnie, oprócz wspomnianego już wcześniej kasyna stacjonarnego Admiral, które znajduje się w zabytkowej części miasta, tłumy turystów przyciąga także muzeum Centrum Dziedzictwa Szkła. Zgromadzono w nim kolekcje słynnego na całym świecie kolekcje, ręcznie formowanego szkła. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, ale również sami spróbować stworzyć dowolne formy szklane.

Nieco dalej na północ, w pobliżu Rzeszowa znajduje się wyjątkowy późnorenesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim, zwany „Małym Wawelem”. Ta niegdysiejsza siedziba rodu Leszczyńskich była niejednokrotnie wykorzystywana przez reżyserów, jako tło historyczne filmów, takich jak: „Czarne Chmury”, „Barbara Radziwiłłówna”, czy „Klejnot Wolnego Sumienia”. Forteca jest otoczona wyjątkowym parkiem, który łączy w sobie geometryczne formy stylu francuskiego, naturalne kształty angielskie oraz symetrię trawników w stylu włoskim. Natomiast w stolicy województwa - Rzeszowie, odwiedzający oprócz XVI wiecznego rynku, koniecznie powinni zobaczyć Podziemną Trasę Turystyczną, na którą składa się zespół dawnych miejskich piwnic. W sumie to 40, połączonych ze sobą pomieszczeń, znajdujących się pod powierzchnią Rynku. Zgromadzono w nich, między innymi: repliki zbroi rycerskich, a także herby dawnych właścicieli miasta. Na młodszych turystów czeka Muzeum Dobranocek z niecodzienną kolekcją lalek. Dzieci mogą podziwiać nie tylko kukiełki Jacka i Agatki, ale także misia Colargola, Pingwina Pik-Poka oraz postaci z takich bajek animowanych jak: Reksio oraz Bolek i Lolek. W innym ważnym mieście regionu - Przemyślu, na wszyskich fanów powieści Jaroslava Haska o „Przygodach dobrego wojaka Szwejka” czeka nie tylko słynna Ławeczka Józefa Szwejka, ale także możliwość zwiedzania zespołu obiektów obronnych Twierdza Przemyśl.

Materiał partnera

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ