Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Deszczowe Lato na Czarnym Moście

Kolejna edycja imprezy na Czarnym Moście, przeszła do historii, tym razem w deszczowej i bardzo niesprzyjającej aurze, jednak mimo to, cały zaplanowany program przedsięwzięcia został zrealizowany.
Deszczowe Lato na Czarnym Moście
fot. GOK Miejsce Piastowe

Na początku na scenie plenerowej prezentował się zaprzyjaźniony z nami od wielu już lat zespół Tereściacy. Swoją nazwę zespół zaczerpnął od nazwy potoku Tereściańskiego przepływającego przez Zawadkę Rymanowską, skąd wywodzi się grupa założycielska: Anna Filip-Płóciennik, Bogdan Płóciennik. Kierownikiem i trenerem artystycznym zespołu jest Anna Filip-Płóciennik. Zespół prezentuje folklor podkarpacki, ze szczególnym wyróżnieniem pieśni i piosenek łemkowskich oraz ukraińskich. W czasie swego istnienia zespół funkcjonował w zmieniającym się składzie, początkowo trzech, następnie pięciu oraz siedmiu osób. Zespół wykonał kilka łemkowskich i ukraińskich piosenek ludowych, także w oryginalnym tekście.

Zaprezentowali się także soliści Studia Gama, oraz zespół Avito, który tego dnia zagrał awaryjnie w okrojonym składzie w miejsce naszej niespodzianki muzycznej jaką miała być grupa Old Silver Band. Grupa zmontowana przez muzyków wywodzących się z Miejsca Piastowego specjalnie na Lato na Czarnym Moście. Niestety choroba jednego z członków zespołu uniemożliwiła ich muzyczny debiut.

Gwiazdeczką wieczoru był zespół Magic of the Queen to coverowy band ze Szczecina, grający koncerty na terenie całej Polski i za granicą. Koncerty grane w 100% na żywo wiernie odtwarzają dorobek artystyczny grupy Queen i zawierają wersje zarówno studyjne jak i koncertowe największych przebojów. Hity takie jak: „Bohemian Rhapsody”, „We are the champions”, „A kind of magic”, „We will rock you”, “I want to break free”, to tylko niektóre z utworów zaprezentowanych na naszej scenie.

Charakterystyczny ruch sceniczny, dynamiczna perkusja, jedyne w swoim rodzaju brzmienie gitary elektrycznej, instrumenty klawiszowe, dopełniająca całości gitara basowa oraz energia panująca podczas koncertu pozwoliła uczestnikom imprezy poczuć ducha minionej epoki i przypomniała na czym polegała magia” Freddiego. Zespół wystąpił w składzie: Piotr Andrzejczak – wokal, Łukasz Żaglewski – gitara Przemyslaw Włodarczyk – bas Krzysztof Andrzejczak – perkusja Radek Ułoga - instrumenty klawiszowe.

Po bardzo żywiołowym koncercie szczecińskiego zespołu, przyszedł czas na dyskotekę pod gwiazdami, która zakończyła tegoroczną, mokrą edycje Lata na Czarnym Moście. Organizator imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, składa serdeczne podziękowania Radzie Sołeckiej za ogromny wkład pracy w przygotowaniu obiektu przed imprezą, oraz naszym włodarzom gminy: Przewodniczącemu Rady Gminy Wiesławowi Habratowi, Wójt Dorocie Chilik, zastępczyni Magdalenie Hec-Mrozek miejsteckim radnym gminnym i powiatowym za obecność pomimo kapryśnej aury. Oby za rok było lepiej.

red. fot. GOK Miejsce Piastowe



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ