Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 21:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podniebyle: XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu

W Jedliczu odbył się XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, podczas którego podsumowano mijającą kadencję oraz wybrano nowe władze Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP. Spotkanie było ważnym momentem dla środowiska ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy, wyznaczającym kierunki dalszej współpracy i działań na rzecz lokalnego systemu ochrony przeciwpożarowej.
Podniebyle: XIII Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu

Źródło: OSP KSRG Żarnowiec

Podsumowanie kadencji i wybór nowych władz

Zjazd stał się okazją do oceny dotychczasowej pracy oraz wskazania osób, które w kolejnej kadencji będą odpowiadać za funkcjonowanie struktur miejsko-gminnych ZOSP RP w Jedliczu. Jak podkreślono, wybory oznaczają nie tylko wyróżnienie dla wybranych druhen i druhów, ale również konkretne zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy.

Skład nowego Prezydium Zarządu

W skład nowego Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Jedliczu weszli: prezes dh Marek Maciejowski z OSP Żarnowiec, wiceprezes dh Jakub Szymanowicz z OSP Jedlicze, wiceprezes dh Józef Tucki z OSP Długie, komendant gminny dh Krystian Sobczak z OSP Jedlicze-Męcinka, zastępca komendanta gminnego dh Joanna Śmietana z OSP Poręby, sekretarz dh Magdalena Nawrocka z OSP Jaszczew, skarbnik dh Jakub Cichoń z OSP Piotrówka, a także członkowie prezydium: dh Sławomir Goleń z OSP Chlebna oraz dh Marcin Bargiel z OSP Potok.

Komisja Rewizyjna w nowym składzie

Wybrano również skład Komisji Rewizyjnej. Jej przewodniczącym został dh Jarosław Twaróg z OSP Jaszczew, funkcję wiceprzewodniczącego powierzono dh Wojciechowi Żychowskiemu z OSP Żarnowiec, a członkami zostali dh Kamil Wojciechowski z OSP Jedlicze, dh Jarosław Biernat z OSP Chlebna oraz dh Andrzej Gazda z OSP Jedlicze-Męcinka.

Wspólna odpowiedzialność za rozwój OSP

Wybór do władz jest nie tylko powodem do dumy, ale przede wszystkim zobowiązaniem do dalszego działania na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych w gminie Jedlicze. Wśród najważniejszych celów wskazano wzmacnianie współpracy pomiędzy jednostkami oraz budowanie jeszcze silniejszego zaplecza dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Organizatorzy i uczestnicy zjazdu skierowali również gratulacje do wszystkich druhen i druhów wybranych do nowych władz Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Życzenia owocnej współpracy, dobrych inicjatyw i sukcesów w realizacji działań na rzecz strażackiego środowiska podkreślają, że nowa kadencja rozpoczyna się z dużymi oczekiwaniami, ale też z wyraźnym mandatem do działania. To właśnie od skutecznej współpracy i zaangażowania poszczególnych jednostek zależeć będzie dalsze wzmacnianie systemu bezpieczeństwa w gminie Jedlicze.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
  
Reklama