Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 14:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedlicze: wręczono akty powierzenia dyrektorom trzech placówek oświatowych

22 czerwca 2026 roku w Urzędzie Gminy Jedlicze wręczono akty powierzenia stanowisk dyrektorskich w trzech lokalnych placówkach oświatowych. Burmistrz Wojciech Tomkiewicz powierzył funkcje doświadczonym pedagogom, stawiając na ciągłość i rozwój szkół oraz przedszkola.
Jedlicze: wręczono akty powierzenia dyrektorom trzech placówek oświatowych

Autor: Gmina Jedlicze

W Urzędzie Gminy Jedlicze 22 czerwca 2026 roku odbyła się uroczystość wręczenia aktów powierzenia stanowisk dyrektorskich w lokalnych placówkach oświatowych. Dokumenty z rąk burmistrza gminy Jedlicze Wojciecha Tomkiewicza odebrały trzy osoby, które w najbliższych latach będą kierować szkołami i przedszkolem na terenie gminy. Wyróżnienia te oznaczają zarówno kontynuację dotychczasowej pracy, jak i rozpoczęcie nowych kadencji na stanowiskach kierowniczych.

Powierzenia dla doświadczonych dyrektorek

Stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Antoniego Jaracza w Dobieszynie na kolejną kadencję powierzono pani Renacie Kosiek. Nowy okres pełnienia funkcji obejmie czas od 1 września 2026 roku do 31 sierpnia 2031 roku. Renata Kosiek kieruje placówką nieprzerwanie od 2006 roku, a jej zawodowe doświadczenie obejmuje 34 lata pracy pedagogicznej. Jest nauczycielem dyplomowanym i posiada kwalifikacje w zakresie organizacji oraz zarządzania oświatą.

Funkcję dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potoku powierzono pani Agacie Kazalskiej. Kadencja potrwa od 1 lipca 2026 roku do 31 sierpnia 2030 roku. Agata Kazalska jest związana z placówką od 1997 roku, a od wielu lat pełni w niej funkcje kierownicze. To nauczyciel dyplomowany z 28-letnim stażem pracy pedagogicznej, który swoje kompetencje rozwijał również podczas licznych studiów podyplomowych.

Akt powierzenia stanowiska dyrektora Samorządowego Przedszkola w Jedliczu otrzymała także pani Aleksandra Kuźniarowicz. Funkcję tę będzie pełnić w okresie od 28 czerwca 2026 roku do 31 sierpnia 2030 roku. Obecnie sprawuje obowiązki dyrektora tej placówki. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie pedagogiczne, kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą oraz specjalistyczne wykształcenie obejmujące pedagogikę, logopedię i terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Kontynuacja i rozwój lokalnej oświaty

Wręczenie aktów powierzenia to ważny moment dla samorządu i środowiska oświatowego gminy Jedlicze. Decyzje dotyczące obsady stanowisk dyrektorskich mają bezpośredni wpływ na organizację pracy placówek, realizację zadań edukacyjnych oraz dalszy rozwój szkół i przedszkola. W tym przypadku widać wyraźnie, że postawiono na osoby posiadające zarówno doświadczenie zawodowe, jak i przygotowanie merytoryczne do zarządzania jednostkami oświatowymi.

W przypadku Renaty Kosiek i Agaty Kazalskiej są to także decyzje potwierdzające zaufanie do wieloletniej pracy w dotychczasowych miejscach zatrudnienia. Z kolei powierzenie stanowiska Aleksandrze Kuźniarowicz formalizuje jej rolę w Samorządowym Przedszkolu w Jedliczu i otwiera kolejny etap w kierowaniu placówką.

Życzenia na nową kadencję

Podczas uroczystości nie zabrakło gratulacji oraz życzeń dla wszystkich wyróżnionych. Nowym dyrektorkom życzono wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z realizowanych działań oraz pomyślności w dalszym rozwoju powierzonych im placówek. Dla lokalnej społeczności to sygnał stabilności w zarządzaniu oświatą i kontynuacji działań prowadzonych na rzecz dzieci, uczniów oraz całych środowisk szkolnych.

Uroczystość w Jedliczu pokazała, jak istotną rolę w funkcjonowaniu gminnej oświaty odgrywają doświadczenie, kompetencje i konsekwencja w pracy. To właśnie od takich decyzji kadrowych w dużej mierze zależy jakość codziennego funkcjonowania placówek edukacyjnych oraz kierunek ich dalszego rozwoju.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
  
Reklama