Zalane posesje i drogi
W wyniku intensywnych opadów doszło do licznych podtopień. Woda wdzierała się do piwnic domów jednorodzinnych, gospodarstw i budynków użyteczności publicznej. Zalane zostały także odcinki lokalnych dróg, co utrudniało komunikację i stwarzało niebezpieczeństwo dla kierowców.
Połamane i powalone drzewa
Silny wiatr łamał konary i drzewa, które w wielu miejscach blokowały drogi, chodniki oraz zagrażały infrastrukturze energetycznej. Strażacy usuwali zagrożenia i przywracali przejezdność tras w terenie.
Liczne interwencje i działania ratunkowe
Jednostki straży pożarnej interweniowały w wielu miejscowościach na terenie całego powiatu strzyżowskiego, gdzie sytuacja jest najpoważniejsza. Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie, na szczęście nie odnotowano osób rannych. Skala szkód materialnych będzie szacowana w najbliższych dniach.
Apel o ostrożność
Służby ratunkowe apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności w kolejnych dniach – możliwe są dalsze załamania pogody. W razie zagrożenia należy niezwłocznie dzwonić pod numer alarmowy.
Dzięki zaangażowaniu i determinacji strażaków udało się szybko opanować najpoważniejsze skutki nawałnicy i udzielić pomocy potrzebującym. Ich poświęcenie i profesjonalizm zasługują na uznanie.
AKTUALIZACJA:
- 270 razy wyjeżdżali do tej pory podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych burz, które przeszły wczoraj wieczorem i w nocy nad naszym województwem. Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi i drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach, liniach energetycznych. Wypompowywaliśmy wodę z zalanych posesji, udrożnialiśmy przepusty drogowe.
Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach ropczycko-sędziszowskim, rzeszowskim, strzyżowskim i dębickim. Na szczęście nikt nie został ranny - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.