
Rodzinna atmosfera i wspólne świętowanie
Pierwszy dzień obchodów, sobota, miał charakter piknikowy – na festynie rodzinnym nie brakowało atrakcji dla dzieci, pokazów, konkursów i dobrej muzyki. Wieczór zakończył się zabawą taneczną, która zgromadziła całe pokolenia sympatyków klubu. Niedziela natomiast upłynęła pod znakiem oficjalnych uroczystości i spotkania ludzi, którzy przez dziesięciolecia współtworzyli klubową historię.

Uroczystości z duchowym akcentem
Drugi dzień jubileuszu rozpoczął się mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym. Liturgii przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Pietrasz, a kazanie wygłosił ks. Stanisław Siuzdak – duszpasterz sportowców, a zarazem były zawodnik Zamczyska. Następnie uczestnicy przemaszerowali w rytm Orkiestry Dętej OSP Odrzykoń do domu kultury, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

Wspomnienia, podziękowania, wyróżnienia
Historię klubu – od jego powojennych początków, przez liczne przemiany, aż po współczesność – przypomniała Katarzyna Blicharczyk-Marszałek. Wspomniała o zmieniających się nazwach, sekcjach sportowych i działaczach, ale też o niezmiennej pasji, jaka towarzyszyła klubowi przez lata.
Choć dziś Zamczysko kojarzy się przede wszystkim z piłką nożną, to początki działalności klubu wiązały się z narciarstwem, siatkówką i tenisem stołowym. Brak stadionu aż do lat 70. XX wieku nie przeszkodził jednak w rozwijaniu pasji sportowej.

Uhonorowanie tych, którzy budowali klub
Niedzielne wydarzenie było okazją do uhonorowania dziesiątek osób związanych z Zamczyskiem – od zawodników po trenerów, od działaczy po sympatyków. Wręczono statuetki jubileuszowe oraz liczne odznaczenia m.in. od Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Podkarpackiego Zrzeszenia LZS czy Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Wyróżnienia - listy gratulacyjne przyznane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla wręczyła Wiceprzewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego dr inż. Joanna Bril zasłużonym działaczom: Karolinie Ziomek, Janowi Urbankowi, Andrzejowi Urbankowi, Antoniemu Mrowcowi. Te osoby, a także byli prezesi klubu, jak Stanisław Urbanek Jan Blicharczyk, Adam Żurawski, Adam Moskal, czy Franciszek Pelczar. otrzymali statuetki oraz brązowe, srebrne, złote i nawet diamentowe odznaki trafiły do rąk tych, którzy na przestrzeni lat oddali serce klubowi.
Podczas uroczystości odznaczono także zasłużonych działaczy związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej.
Diamentowa Honorowa Odznaka Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej:
- Stanisław Grochmal,
- Jan Szklarski.
Złota Honorowa Odznaka Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej:
- Andrzej Jucha.
Srebrna Honorowa Odznaka Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej:
- Rafał Dołęgowski,
- Szczepan Filip,
- Jan Jawor,
- Witold Nowak,
- Tadeusz Puc,
- Witold Słowik.
Brązową Honorową Odznaką Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej
- Wojciech Blicharczyk,
- Piotr Bryś,
- Tomasz Bystrzycki,
- Ireneusz Gajda,
- Piotr Guzek,
- Bartosz Lenart,
- Paweł Mąkosa,
- Piotr Węgrzynek,
- Piotr Wilusz,
- Ryszard Zaręba.
Natomiast Czesław Wojewoda odznaczony został przez Polski Związek Piłki Nożnej Brązową Odznaką Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zawodnicy sezonu i sportowe emocje
Nie zabrakło też wyróżnień dla obecnych graczy. Najlepszym strzelcem bieżącego sezonu ogłoszono Patryka Pereta, zawodnikiem sezonu został Damian Kozioł, a tytuł odkrycia roku powędrował do Dominika Urbanka.
W ramach jubileuszu rozegrano również turniej roczników 2014 i 2018 – Zamczysko Cup, który dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Triumfowała drużyna Akademia Piłkarska Bingo Wiśniowa w roczniku 2014, natomiast w roczniku 2018 tryumfowała drużyna UKS "Szóstka" Jasło.

Magia dawnych lat na boisku
Sentymentalnym punktem programu był sobotni mecz legend klubu, w którym dawni zawodnicy ponownie wybiegli na murawę, przypominając o najlepszych chwilach z historii Zamczyska. Dodatkowo odbyło się towarzyskie spotkanie juniorów z seniorami – pojedynek, który idealnie oddał ducha klubu: połączenie tradycji z przyszłością.

Zamczysko – więcej niż klub
Jubileusz 80-lecia Zamczyska Odrzykoń był czymś więcej niż tylko świętem sportowym. To była manifestacja wspólnoty, szacunku dla historii i pasji, która łączy pokolenia. Organizatorzy, w tym gmina Wojaszówka i Gminny Ośrodek Kultury, zadbali o każdy szczegół – od oprawy muzycznej, ucztę kulinarną, po ciekawe pokazy ratownictwa strażaków z OSP w Odrzykoniu.

Zakończeniem obchodów był wspólny posiłek i – jak przystało na takie wydarzenie – liczne rozmowy, anegdoty i wspomnienia.
