Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 25 maja 2025 06:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

II edycja gry terenowo-edukacyjnej „Na szlaku przygody” za nami!

W słoneczny majowy dzień Kombornia zamieniła się w żywą przestrzeń edukacyjnej rywalizacji i lokalnej integracji. Wszystko za sprawą drugiej edycji gry terenowo-edukacyjnej „Na szlaku przygody”, zorganizowanej przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie w ramach Pikniku u Profesora Pigonia.
II edycja gry terenowo-edukacyjnej „Na szlaku przygody” za nami!

Autor: Gmina Korczyna

Wydarzenie przyciągnęło uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów PANS oraz reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Pigonia w Komborni, w tym młodych uczestników: Lenę Surmacz (kl. V), Natalię Śnieżek i Filipa Wawrzkowicza (kl. VI). Terenem rozgrywek i edukacyjnych aktywności stała się szkoła w Komborni, której dyrektorka, Agnieszka Guzek, serdecznie udostępniła przestrzeń na potrzeby wydarzenia.

Edukacja przez działanie – i to z przygodą!

Część główna, czyli gra terenowa „Na szlaku przygody”, toczyła się w malowniczych zakątkach Komborni i przy zagrodzie Pigonia – miejscu wyjątkowym, nasyconym historią i dziedzictwem patrona szkoły. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o regionie, sprawnością fizyczną oraz umiejętnością współpracy zespołowej. W ramach rywalizacji czekały na nich zadania intelektualne, terenowe i zręcznościowe.

Nowoczesność spotkała się tu z tradycją – studenci kierunku inżynieria produkcji przygotowali dedykowane aplikacje wspierające grę, a ich koledzy z marketingu internetowego pełnili rolę przewodników i organizatorów.

Niezapomniane atrakcje i duch regionu

Nie zabrakło również pokazów i atrakcji dodatkowych:
-  Konkurs wiedzy „Stanisław Pigoń i my” dla uczniów szkół podstawowych
-  Imponujący pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów ZSP w Rymanowie pod opieką Kazimierza Cetnarskiego
-  Prezentacja nowoczesnego sprzętu wojskowego przez żołnierzy 35. Kompanii Lekkiej Piechoty z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Wśród gości specjalnych znaleźli się: Wójt Gminy Korczyna Grzegorz Półchłopek, zastępczyni wójta Katarzyna Urbanek oraz sołtys Komborni Jan Wawrzkowicz, którzy z uznaniem obserwowali zaangażowanie młodzieży i organizatorów.

Edukacja z tradycyjnym smakiem

Ogromne podziękowania uczestnicy skierowali w stronę seniorek z Klubu Seniora w Komborni, które zadbały o kulinarny akcent wydarzenia. Tradycyjny żurek i proziaki nie tylko rozgrzały uczestników, ale również przywołały atmosferę domowego ciepła i gościnności.

Dziedzictwo i pamięć

Zwieńczeniem wydarzenia był wykład prof. Kazimierza Sikory pt. „Stanisław Pigoń – patriota i uczony”, który przypomniał postać tego wybitnego polskiego humanisty i społecznika. Symbolicznym zakończeniem było wspólne posadzenie dębu Chrobry przy zagrodzie Pigonia – nawiązanie do 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego, podkreślające ciągłość polskiej historii i kultury.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ