W wyższych partiach Bieszczadów utrzymuje się nierównomierna pokrywa śnieżna o grubości do 40 centymetrów. Lokalnie ponad 130 centymetrów.
- Większe ilości śniegu zalegają przy górnych granicach lasu, natomiast same połoniny miejscami są przewiane - informuje dyrekcja BdPN.
Zaleca, by zabierać ze sobą raczki i kijki. - Ponieważ szlaki miejscami są oblodzone i śliskie. Poślizgnięcie się na zalodzonym zboczu lub płacie śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem - tłumaczą pracownicy BdPN.
W niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, zalega błoto pośniegowe, miejscami grunt jest odsłonięty. - Drewniane elementy pomostów i kładek również mogą być śliskie - ostrzegają pracownicy BdPN.
Dodają, że osoby wybierające się na ścieżkę przyrodnicza w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie Bazy nad Roztoką.
Dyrekcja BdPN przypomina, że obowiązuje zmiana przebiegu szlaku na ścieżce przyrodniczo-historycznej "W dolinie górnego Sanu": Bukowiec – cmentarz Beniowa. Uszkodzony most jest czasowo zamknięty. Dlatego dojście do cmentarza jest możliwe szlakiem rowerowym.
krosno112.pl
Zobacz też: Agregaty prądotwórcze - wszystko, co musisz o nich wiedzieć!