1. Ponadczasowy styl i elegancja okien drewnianych
Stolarka otworowa to nie tylko praktyczny element konstrukcji budynku, ale również jego dekoracja. W tym przypadku okna drewniane nie mają sobie równych, ponieważ jak żadne inne pozwalają na szeroki zakres personalizacji, zarówno pod względem swojego kształtu, jak i koloru. Jeśli dodamy do tego niezaprzeczalnie ponadczasową elegancję, z jakiej słynie naturalne drewno oraz jego szlachetność, zyskujemy stolarkę gustowną i niezwykle stylową.
Nie bez znaczenia jest również to, że okna drewniane wprowadzają do wnętrz wyjątkowo przyjemny i ciepły klimat – co często próbujemy odtwarzać w przypadku innych okien, wybierając wersję z okleinami imitującymi naturalne drewno.
2. Stabilna i trwała konstrukcja
Drewno to niezwykle solidny i twardy materiał. Sztywna drewniana konstrukcja okna pozwala na tworzenie przeszkleń o dużej powierzchni. Co ważne, nowoczesne okna drewniane mają budowę wielowarstwową, co eliminuje zjawisko odkształceń. Ponadto okna już fabrycznie są poddawane specjalnej impregnacji i zabezpieczeniu, dzięki czemu są niezwykle trwałe, odznaczając się długoletnią żywotnością.
3. Okna drewniane jako rozwiązania dla niestandardowych projektów
Drewno to niezwykle plastyczny materiał, który pozwala tworzyć okna o najbardziej fantazyjnych kształtach lub niestandardowych rozmiarach – w tym zarówno tych bardzo dużych, jak i bardzo małych. Z tego też powodu drewniana stolarka okienna to doskonały i często tak naprawdę jedyny możliwy wybór w przypadku okien o niestandardowej konstrukcji.
Okna drewniane mogą przybrać dowolny wygląd – nawet ich ramy mogą być specjalnie zdobione. Ponadto tego typu stolarka okienna może być malowana na dowolny kolor – w tym dostępne są opcje dwukolorowe. Tym samym z zewnątrz można dopasować kolor okien do koloru dachu, drzwi i elewacji, a od wewnątrz do aranżacji pomieszczeń.
4. Pełna funkcjonalność
Współczesne okna drewniane to w pełni funkcjonalne konstrukcje, które w niczym nie odbiegają od innych systemów okiennych, takich jak okna PVC czy okna aluminiowe. Są to konstrukcje wyposażone w najnowocześniejsze okucia okienne, pozwalające na korzystanie z szerokiego zakresu funkcjonalności, takich jak:
- różny zakres uchyłu okna- tj. stopniowanie uchyłu
- ochrona antywłamaniowa RC2
- zabezpieczenie przed otwarciem okna (Tilt-First)
Oczywiście okna drewniane podlegają również regulacji, co pozwala na pełną kontrolę termoizolacji okna.
5. Okna drewniane dla budownictwa energooszczędnego
Kolejną olbrzymią zaletą okien drewnianych jest wysoki stopień termoizolacji oraz izolacji akustycznej. Izolacja cieplna dobrych okien drewnianych wyposażonych w nowoczesne pakiety trzyszybowe i ciepłą ramkę TGI sięga 0,78 W/m2k, co pozwala na ich stosowanie w budownictwie energooszczędnym. Poza tym dobre okna drewniane odznaczają się bardzo wysoką dźwiękoszczelnością – do 48 dB. Dzięki nim zyskujemy pełen komfort cieplny i doskonałą izolację od tego, co dzieje się na zewnątrz budynku.
Materiał partnera