Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak pomóc bezdomnym? Na Podkarpaciu działa bezpłatna i całodobowa infolinia – tet. 987

Jak informuje zespół prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, na terenie naszego województwa funkcjonuje 27 placówek udzielających tymczasowego schronienia dla osób bezdomnych. Jest w nich 812 miejsc. Jednak w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych mogą przyjąć dodatkowo 142 osoby.
Jak pomóc bezdomnym? Na Podkarpaciu działa bezpłatna i całodobowa infolinia – tet. 987

Autor: canva

Bezpłatna całodobowa infolinia działa w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod numerem telefonu 987 można uzyskać informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonuje 27 placówek udzielających tymczasowego schronienia osobom bezdomnym:

  • 15 schronisk dla osób bezdomnych,
  • 5 schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi,
  • 4 noclegownie,
  • 3 ogrzewalnie.

Dysponują one 812 miejscami stałymi – statutowymi, ale w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć dodatkowo 142 osoby, co daje łącznie 954 miejsc.

W Krośnie i powiecie krośnieńskim placówką, która udziela wsparcia osobom potrzebującym w okresie zimowym jest Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Św. Brata Alberta. Mieści się przy ul. Wojska Polskiego 26 (tel. 13 43 683 90, 781 581 700, e-mail: [email protected]).

W schronisku jest 18 miejsc całodobowego schronienia. W przypadku wystąpienia trudnych warunków atmosferycznych, placówka może zwiększyć liczbę miejsc do 28.

Poza wskazanymi placówkami, na terenie województwa podkarpackiego, funkcjonują także inne placówki zapewniające miejsca noclegowe dla osób bezdomnych, działające poza systemem pomocy społecznej.

Autor: tom


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ