Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kandydaci na posłów i senatorów zadeklarowali w Krośnie pracę na rzecz wolontariatu

Członkowie stowarzyszenia Polska 2050 Magdalena Ludwiczak (liderka na powiat krośnieński), Bartosz Romowicz (burmistrz Ustrzyk Dolnych), Marcin Nazarewicz i Łukasz Skóra podpisali na podcieniach krośnieńskiego rynku "Deklarację Aktywności Społecznej".
Kandydaci na posłów i senatorów zadeklarowali w Krośnie pracę na rzecz wolontariatu

Autor: Tomasz Jefimow

Magdalena Ludwiczak przypomniała, że dziś (5 grudnia) jest Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. - Powinien być on obchodzony uroczyście i hucznie - mówiła. Zaznaczyła, że w ciągu ostatniego roku wielu Polaków stało się wolontariuszami przez duże "W". - Niosąc pomoc, angażując własne pieniądze dla innych - argumentowała.

O idei "Deklaracji Aktywności Społecznej" mówił burmistrz Bartosz Romowicz.

- Każda osoba, która ma startować w wyborach parlamentarnych z list Polski 2050 Szymona Hołowni, będzie musiała przedstawić zaświadczenia o tym, że przepracowała w wolontariacie 30 godzin - tłumaczył.

Dodał, że jest to wymiar symboliczny. - Bo zdecydowana większość osób należących do stowarzyszenia czy partii Polska 2050, wywodzi się z wolontariatu - zaznaczał Bartosz Romowicz.

Zapowiedział, że swoją pracę na rzecz wolontariatu będzie relacjonował. - Żeby ci, którzy jeszcze nie są zaangażowani w wolontariat, zobaczyli jak on działa - mówił. - Chcę pokazać swoimi 30 godzinami, ile w Polsce jest wolontariatu.

Bartosz Romowicz zaplanował m.in. pomoc w stowarzyszeniu na rzecz niepełnosprawnych, pomoc strażakom ochotnikom w porządkowaniu remizy, wizytę w schronisku dla psów.

Autor: tom
Zdjęcia: Tomasz Jefimow,  Adam Bardziński



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ