W ciągu ośmiu lat na działania w ramach kampanii przeznaczono ponad 670 tys. zł., przy czym środki na jego realizację w znacznej mierze pochodziły z dotacji, jaką samorząd pozyskał z WFOŚ i GW w Rzeszowie.
Dzięki temu działaniu do 2021 r. zakupionych i wprowadzonych do środowiska zostało łącznie ok. 45 000 szt. sadzonek roślin miododajnych, a w 2022 roku zakupiono kolejne 5 400 szt. drzewek i krzewów miododajnych, które z biegiem czasu stanowić będą cenny pożytek dla owadów zapylających.
W sumie posadzono 30 drzewek (m.in. jawor pospolity i klon jawor) i 20 krzewów przy Zespole Szkół w Iwoniczu i Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie-Zdroju.
Przedsięwzięcie ma za zadanie przyczynić się m.in. do poprawy bioróżnorodności w województwie podkarpackim i wpłynąć na wzrost pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających, a przede wszystkim głównym celem akcji jest przekazanie dzieciom podstawowych wiadomości o ekosystemach oraz ukształtowanie nawyków kultury ekologicznej. Dlatego też Powiatu Krośnieńskiego nie mogło zabraknąć w tak szczytnej inicjatywie.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Krośnie