Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejne akty wandalizmu w okolicy Przymiarek. Władze samorządowe walczą z crossowcami

Crossowcy nadal nie odpuszczają. Dewastowane są kolejne pola i łąki na terenie powiatu krośnieńskiego. Tym razem miłośnicy jazdy w trudnym terenie kolejny raz pojawili się w Iwoniczu-Zdroju oraz Rymanowie-Zdroju. 
Kolejne akty wandalizmu w okolicy Przymiarek. Władze samorządowe walczą z crossowcami
pixabay.com

W tym tygodniu informowaliśmy już o dewastacji pól uprawnych w Korczynie. Andrzej Urbanek prowadzi walkę z crossowcami i wyznaczył nagrodę 1000 zł za informacje na temat wandali (artykuł znajdziesz tutaj). To jednak niejedyny przypadek w ostatnim czasie. 

Jak apelują nasi Czytelnicy, tym razem doszło do dewastacji terenów górskich oraz łąk pomiędzy Iwoniczem-Zdrojem a Rymanowem-Zdrojem w rejonie Przymiarek i Ruskiego Pola. Zostało zniszczone ok. 5 hektarów. 

- Warto nadmienić, że są to tereny, gdzie znajdują się szlaki turystyczne, malowniczo położone z bardzo dużą ilością ziół i zwierzyny pod ochroną. Ponadto w rejonie tym z racji bliskiej odległości dwóch uzdrowisk jest duża ilość turystów odwiedzających te uzdrowiska. Tereny te ponadto zakwalifikowane są do Natury2000 - informuje nasz czytelnik.

To nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu. W okresie letnim oraz jesiennym w zeszłym roku dochodziło do podobnych sytuacji. Z powodu zniszczenia szlaków część z nich była nie do przejścia dla turystów. 

Walkę z wjazdami do lasu czy na szlaki turystyczne prowadzi Straż Leśna. Crossowcy za nic mają prawo i niestraszne im są kary finansowe. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, nieuprawnione wjeżdżanie do lasu jest objęte paragrafem w Kodeksie wykroczeń. Zgodnie z nim osoba dopuszczająca się takiego czynu podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany. Zasadne jest pytanie, czy kara 500 złotych jest w stanie skutecznie odstraszyć wandali.

Władze gmin zwracają się z prośbą o zgłaszanie każdego przypadku niszczenia szlaków i przyrody policji (tel. 13 43 55 007) bądź straży leśnej (tel. 605 690 022 i 695 431 132).

Autor: Marcin Polak

Fot. zdjęcia nadesłane przez czytelnika

 



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ