Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jest 50 etatów w służbie celno-skarbowej. KAS rozpoczęła rekrutację na Podkarpaciu

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie rozpoczęła proces rekrutacji. Kandydatów do służby czeka kilka etapów postępowania m.in. test wiedzy, sprawności fizycznej, test kompetencyjny i rozmowa kwalifikacyjna.
Jest 50 etatów w służbie celno-skarbowej. KAS rozpoczęła rekrutację na Podkarpaciu

Autor: Archiwum KAS

Na chętnych do wstąpienia w szeregi służby celno-skarbowej na Podkarpaciu czeka 50 etatów. Jak informuje Krajowa Agencja Skarbowa, przewidywane miejsca pełnienia służby to:

  • Medyka,
  • Korczowa,
  • Budomierz,
  • Przemyśl,
  • Rzeszów,
  • Krosno.

Podania należy wysłać, do 9 sierpnia, do Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie (ul. Geodetów 1), z dopiskiem "Informacja nr 1/2021". Szczegóły dotyczące wymaganych dokumentów można znaleźć TUTAJ.

KAS informuje, że funkcjonariuszem służby celno-skarbowej może zostać osoba, która m.in. jest obywatelem polskim, korzysta z pełni praw publicznych, nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe, posiada wykształcenie co najmniej średnie, cieszy się nieposzlakowaną opinią i dobrym stanem zdrowia.

Z uwagi na specyfikę pracy dodatkowym atutem będzie wykształcenie średnie techniczne (np. mechaniczne, mechatroniczne, elektroniczne) lub wyższe wykształcenie prawnicze czy ekonomiczne.

Na liście wymagań dodatkowych jest także doświadczenie zawodowe zdobyte na przykład w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych i samorządowych, ukończone kursy lub szkolenia (np.: trenowanie sportów walki, uprawnienia instruktora sportu, uprawnienia instruktora strzelectwa, kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy) a także prawo jazdy kat. C.

Funkcjonariusze służby celno-skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów.

Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami.

Funkcjonariusze kontrolują też ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Autor: tom
Zdjęcia: Archiwum KAS



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ