Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 19:57
News will be here

Karatecy z Krosna i Dukli rywalizowali na turnieju w Myślenicach

23 zawodników z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate i 17 z Dukielskiego Klubu Kyokushin Hajime wzięło udział w trzeciej edycji Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin IKO "Beskidy Cup" w Myślenicach. Tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju zdobyła Wiktoria Bilska.

Autor: Dukielski Klub Kyokushin Hajime

W turnieju rywalizowało 470 zawodników z 32 klubów z Polski, Czech oraz Wielkiej Brytanii.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało 23 zawodników, shihan Roman Woźniak, sensei Agata Choińska-Woźniak, sensei Tomasz Pikuła, sensei Wojciech Fic jako sędzia, oraz rodzice startujących dzieci.

- Zawodnicy odnotowali dobry występ, zdobywając 14 pucharów - informuje Roman Woźniak z KKKK.

Na drugim miejscu podium w kumite stanęli: Aleks Łączak, Alan Bożek, Alicja Szyszlak, Karol Rak i Seweryn Bożek. Trzecie miejsca wywalczyli: Izabela Mielech, Karol Pikuła, Emilia Gazda, Zuzanna Guzik, Karina Korona i Erwin Sikorski.

W kata Izabela Mielech była druga, a Maciej Szybiak i Katarzyna Frankiewicz zdobyli trzecie miejsca.

Dukielski Klub Kyokushin Hajime reprezentowało 17 zawodników.

- Sensei Wiktoria Bilska zdobyła tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju - podkreśla sensei Marek Sawczuk, prezes dukielskiego klubu.