W niedzielę 13 lipca w rzece Tabor odnotowano przypadki śnięcia ryb. Zdarzenie wywołało poruszenie wśród mieszkańców, a w mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że przyczyną mogła być działalność miejscowej Oczyszczalni Ścieków w Rymanowie, funkcjonującej w ramach Zakładu Gospodarki Komunalnej.
Trwa wyjaśnianie okoliczności śnięcia ryb na rzece Tabor na odcinku około dwóch kilometrów na terenie gminy Rymanów.
W sobotnie popołudnie (24 lutego) około 13:30 służby zostały powiadomione o dużej ilości śniętych ryb na rzece Chlebianka oraz Zalewie Chlebianka przy ulicy Zielonej w Jedliczu. Na miejsce zadysponowano m.in. policję KP Jedlicze oraz straż pożarną: JRG Krosno i OSP Jedlicze. O zaistniałej sytuacji powiadomiono Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Trwa ustalanie przyczyn.
Aby dalej dostarczać aktualne informacje, relacje i komunikaty z regionu, potrzebujemy wsparcia naszych Czytelników. Wyłącz blokowanie reklam dla naszej strony ;)