Kontenery socjalne – wszystko co warto wiedzieć

poniedziałek, 30 grudzień 2019 16:50
Źródło: MasterTec Źródło: MasterTec

Kontenery socjalne dobrze sprawdzają się w przypadku, gdy poszukujemy tymczasowych i kompleksowych rozwiązań. Dla naszego biznesu mogą okazać się właśnie tym, czego szukaliśmy od dawna. Pełnią one także rolę tymczasowego schronienia dla osób w trudnych sytuacjach życiowych. Co warto wiedzieć o takich kontenerach?

R E K L A M A

Budowa i wyposażenie
Takie konstrukcje najczęściej wykonywane są ze stali. Kontenery socjalne są izolowane, a także posiadają instalację elektryczną, grzewczą czy okna PCV. Mogą miesić w sobie takie pomieszczenia jak łazienka czy zaplecze, dzięki czemu sprawdzą się przy wielu różnych okazjach.

Dopasowanie
Na rynku możemy znaleźć kontenery w standardowych rozmiarach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dostosować go do naszych sprecyzowanych potrzeb. Wielu producentów kontenerów socjalnych oferuje wykonanie takowych w niestandardowych wymiarach. Dzięki temu, mamy pewność, że nasze potrzeby będą w 100% wypełnione.
Dodatkowo, jest możliwość łączenia kontenerów, czyli modułów, w różne konstrukcje. Mamy pełną dowolność w tworzeniu własnych przestrzeni, których najbardziej potrzebujemy.

Źródło: MasterTec

Zastosowanie
Kontenery socjalne, dzięki swojej mobilności, najczęściej wykorzystywane są przez firmy oraz przedsiębiorstwa, które oferują usługi w różnych miejscach i potrzebują rozwiązań, które będą w stanie im zapewnić możliwość zmiany scenerii. Są to przede wszystkim firmy budowlane, a także ekipy filmowe czy inne.
Kontenery socjalne wykorzystywane są także przez organy państwowe, w celu zapewnienia poszkodowanym w kataklizmach lub tragediach, tymczasowe schronienie.

Plusy
Największymi zaletami tego rozwiązania jest wspomniana już mobilność, czyli duża elastyczność. Poza tym, zakup czy wynajem takiego kontenera generuje mniejsze koszta, niżeli inwestycja w standardowe, murowane budynki. Czas dowozu kontenera wynosi zaledwie trzydzieści dni, także możemy liczyć również na oszczędność czasu.
Kontenery oferowane przez producentów, dostępne są w wielości kolorów, a także możliwa jest ich modyfikacja względem naszych potrzeb (tworzenie pomieszczeń, na których to nam zależy). Dlatego jest to propozycja dla tych, którzy cenią sobie elastyczność.
Kontenery socjalne są wsparciem dla każdego biznesu i umożliwiają oferowanie usług w różnych miejscach, a także sprawdzają się, jako tymczasowe domy. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem czy wynajęciem takiego obiektu, skontaktuj się z producentem, który przedstawi Ci swoją ofertę.

Materiał partnera