Długopisy reklamowe – 5 powodów, dla których warto ich używać do promowania firmy

środa, 04 wrzesień 2019 18:14

Wydaje Ci się, że gadżety reklamowe to przeżytek? Nic bardziej mylnego. Ta tradycyjna forma marketingu ma się świetnie. Doskonałym przykładem są długopisy reklamowe, z których korzystają zarówno mniejsze firmy, jak i światowe korporacje. To przedmioty, które wciąż cieszą się zainteresowaniem także wśród odbiorców. Poznaj najważniejsze powody, dla których warto w nie zainwestować.

R E K L A M A

Praktyczność

Badania wykazały, że mimo iż nie lubimy reklam, chętnie korzystamy z gadżetów promocyjnych. Szczególnie takich, które są przydatne. Dlatego możesz rozdawać parasole z logo swojej firmy, gdy pada lub parawany przy nadbałtyckiej plaży. Możesz też postawić na długopisy reklamowe, które mają szansę przydać się każdemu, w wielu sytuacjach. Niewykluczone, że wielu odbiorców będzie używać ich codziennie, nie tylko dokładnie zapoznając się z Twoim logo i nazwą firmy, ale również eksponując je w swoim otoczeniu. Nawet zwykłe długopisy plastikowe są niezastąpione w domu i w pracy, a dzięki pozytywnym skojarzeniom doskonale wypromują Twoją działalność.

Uniwersalność

Co niemal równie istotne, długopisy promocyjne są niesamowicie uniwersalne. W końcu każdy z nas od czasu do czasu musi coś zanotować lub podpisać się pod dokumentem. Długopis przyda się zarówno uczniowi, jak i emerytowi. Warto go mieć w biurze, w domu, w samochodzie, w torebce i w wielu innych miejscach. Długopisy firmowe są tak chętnie przyjmowane przez potencjalnych klientów, ponieważ artykułów piśmienniczych nigdy za wiele. Naprawdę trudno o bardziej wszechstronny gadżet.

Niski koszt – duży zysk

Długopisy reklamowe z nadrukiem to ponadto niskie koszty i duże zyski. Proste długopisy plastikowe w przypadku dużych zamówień kosztują nie więcej niż kilkadziesiąt groszy za sztukę. Nawet najbardziej wyrafinowane modele (np. metalowe, z grawerem, ekologiczne) to maksymalnie kilka złotych. Podobne ceny osiągają eleganckie zestawy piśmiennicze, które mogą być świetnymi prezentami dla stałych klientów. Te ostatnie mimo niskiego kosztu są niezwykle efektowne i robią duże wrażenie. Każdy długopis reklamowy, niezależnie od standardu wykonania czy stylu, to jednak możliwość użytkowania przez całe miesiące, a nawet lata, co zapewnia Ci szeroką i długotrwałą promocję w rozmaitych kręgach. To efekt, który trudno uzyskać jakimkolwiek innym sposobem na reklamę.

Szerokie możliwości

Współcześnie długopisy reklamowe z nadrukiem przyjmują wiele form. Dlatego możesz dopasować ich styl do działalności swojej firmy oraz wizerunku, jaki chcesz budować. Wiele inspiracji znajdziesz pod adresem https://www.opengift.pl/dlugopisy-reklamowe/.  Prowadzisz firmę związaną z nowoczesnymi technologiami? Postaw na model z rysikiem do urządzeń mobilnych lub ukrytym nośnikiem danych USB (pendrivem). Stawiasz na ekologię? Efektowne modele wykonane z materiałów z recyklingu, korka czy bambusa świetnie uzupełnią Twój wizerunek, stając się jednocześnie obiektami pożądania. Twoja oferta skierowana jest do klientów biznesowych? Idealnie sprawdzą się długopisy promocyjne ze wskaźnikami laserowymi lub zakreślaczami. Takie przykłady można mnożyć, ale wniosek jest jeden – długopisy to gadżety, które dopasują się do potrzeb Twojej firmy i jej klientów.

Subtelny przekaz

Agresywny przekaz reklamowy często odnosi skutek odwrotny do zamierzonego. Jak już bowiem wspomniano, konsumenci deklarują raczej niechęć do reklam. Długopisy reklamowe kojarzą się jednak pozytywnie – z czymś przydatnym, estetycznym, funkcjonalnym. Nie są odbierane jako reklama, jednak skutecznie informują o Twojej firmie i jej działalności. To więc najlepszy sposób na promocję. Zacznij go wykorzystywać, a na pewno nie pożałujesz!

Artykuł sponsorowany