Wybór wyposażenia w gastronomii - co należy wziąć pod uwagę?

Jeżeli zdecydowałeś się na założenie własnej restauracji, czeka Cię wiele przygód oraz wyzwań, ale i pracy, którą musisz włożyć w rozwój tego miejsca. Jednym z problemów, które czekają na nowy narybek branży restauracyjnej, jest wybór odpowiedniego wyposażenia do swojej restauracji. Dotyczy to zarówno sprzętów kuchennych, sprzętów znajdujących się na zapleczu czy wystroju samej restauracji. W zależności od Twojego budżetu i preferencji, Twój wybór może paść na różnorodne elementy wyposażenia. O czym powinieneś pamiętać, dobierając sprzęty i meble? O tym w naszym materiale poniżej przygotowanym w oparciu o profesjonalne doradztwo specjalistów z firmy Technica.pl oferującej wyposażenie kuchni i lokali gastronomicznych.

O czym pamiętać, wybierając wyposażenie w gastronomii?
Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę cenę i jakość wyposażenia, i postawić między nimi znak równości jeśli chodzi o istotność tych czynników. Warto znaleźć takie rozwiązania, które łączą w sobie rozsądną cenę, pełną funkcjonalność oraz jakość, której nie powstydziłaby się żadna restauracja. Wybierając najtańsze możliwości, być może oszczędzimy kilkadziesiąt czy kilkaset złotych, jednak może to odbić się na kondycji przedsiębiorstwa i reputacji Twojej nowej restauracji.

Zwróć uwagę nie tylko na zdjęcia i wygląd, ale i dokładną specyfikację. To ma znaczenie szczególnie wtedy, kiedy nie dysponujesz ogromną przestrzenią w kuchni i liczy się dla Ciebie każdy centymetr kwadratowy.

Niektórzy dystrybutorzy sprzętów gastronomicznych oferują wsparcie w przygotowaniu projektu technicznego, co zdecydowanie może pomóc Ci w wyborze odpowiednich sprzętów, które będą pasować do Twojej kuchni, spełnią swoją rolę i nie będą zajmować niepotrzebnie dodatkowego miejsca.

Pamiętajmy również o wygodzie, oferowanej przez elementy wyposażenia. O ile w przypadku sprzętu stałego, takiego jak piece czy szafy, ten punkt możemy pominąć, o tyle nie sposób pominąć go w przypadku elementów przenośnych, potrzebnych na przykład do naczyń, potraw lub narzędzi między pomieszczeniami - między kuchnią a salą, czy kuchnią a zmywalnią. Jednym z takich elementów jest wózek kelnerski, który zdecydowanie przyda się w każdej kuchni i ułatwi pracę całemu zespołowi, oszczędzi czas, i jednocześnie będzie bezpieczną opcją na transport naczyń, potraw czy potrzebnych narzędzi.

Częstym błędem w przypadku wyboru elementów wyposażenia kuchni w gastronomii jest brak przeszkolenia personelu w kwestii obsługi wyposażenia. Proste narzędzia czy urządzenia, takie jak wspomniany wyżej wózek transportowy, nie wymagają instrukcji obsługi, ale w przypadku skomplikowanych pieców czy szaf chłodniczych w zaawansowanej technologii, ich obsługa lub utrzymanie mogą wiązać się z dodatkowymi obowiązkami, o których każdy członek zespołu musi pamiętać.

Wybór wyposażenia w gastronomii - dlaczego to istotne?
Wyposażenie gastronomii nie należy do łatwych zadań, ale musimy pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na sprawdzone sprzęty wysokiej jakości, to mogą posłużyć nam one na lata bez żadnych uszczerbków i modyfikacji po drodze. Serwisowanie nigdy nie jest przyjemnością i może zablokować restaurację na kilka tygodni, jeżeli uszkodzeniu ulegnie ważny element wyposażenia. Aby uniknąć takiej sytuacji, powinieneś sięgnąć po usługi sprawdzonego dystrybutora, który pomoże w projekcie technicznym i onboardingu, zagwarantuje szybką i bezpieczną dostawę i pozostanie do dyspozycji w razie problemów. Oszczędzi Ci to wiele czasu i nerwów, choć może kosztować więcej niż niesprawdzone, podejrzane rozwiązania. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

 

Partnerzy portalu: