.

Właściciele nieruchomości zobowiązani są do odśnieżania dachów i usuwania sopli!

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Krośnieńscy policjanci apelują do właścicieli nieruchomości o regularne odśnieżanie dachów oraz usuwanie zwisających sopli. Spadające złogi śniegu i lodu stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.

W związku z utrzymującymi się opadami śniegu, na dachach domów, supermarketów oraz hal produkcyjnych zalega gruba warstwa białego puchu. Nieodśnieżone dachy budynków stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających wewnątrz obiektu, jak również w jego najbliższym otoczeniu.

- Przypominamy, że za usuwanie śniegu z dachu budynku oraz zwisających sopli odpowiedzialny jest właściciel obiektu, jego zarządca bądź administrator. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna, kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności. Administratorzy budynków powinni również pamiętać, aby usuwać zwisające sople, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego - przypominają policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - Apelujemy o regularne kontrolowanie stanu technicznego budynków, przez osoby za nie odpowiedzialne.

red., fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: