Porady K112

Kosmetyki mineralne bez tajemnic

poniedziałek, 06 lipiec 2020 18:59

Naturalna pielęgnacja ciała? Z pewnością niejednokrotnie słyszałaś o kosmetykach na bazie łagodnych i ekologicznych komponentów. Co ciekawe, są nimi nie tylko kremy, balsamy, sera czy tym podobne preparaty do twarzy, lecz także… wiele produktów do makijażu. Mineralne podkłady, róże oraz cienie to Twój absolutny must have, jeżeli od specyfiku do make-upu wymagasz czegoś więcej, niż tylko efektownego rezultatu.

Niezawodne lodówki, pralki, płyty kuchenne – w swoim asortymencie wiele modeli ma marka Whirlpool. Zmywarka to kolejne godne polecenia urządzenie sygnowane logo tego producenta. Stoisz przed wyborem nowej lub pierwszej zmywarki? Przeczytaj, czym charakteryzują się sprzęty Whirlpool i sprawdź polecane modele.

Od 1 września 2019 roku Szef Krajowego Urzędu Skarbowego (KAS) sporządza listę zarejestrowanych płatników podatku VAT w formie elektronicznego formularza. Rejestr oprócz wcześniej przechowywanych danych, zawiera także numery rachunków bankowych podatników. Do czego służy biała lista podatników VAT i kto ma obowiązek z niej korzystać? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące e-rejestru.

Liceum ogólnokształcące ma przygotowywać osoby po szkole podstawowej do dalszej nauki. To miejsce, gdzie zdobywa się wiedzę ogólną, choć profilowane klasy mogą specjalizować się w rozszerzonych przedmiotach. Spora część młodzieży po liceum decyduje się na dalszą edukację czy to w szkołach policealnych, czy na studiach wyższych. Jak zadbać o skuteczność nauki w liceum, aby dalsze kształcenie było prostsze?

Co można wyczytać z OWU OC?

czwartek, 18 czerwiec 2020 11:34

Zapoznanie się z całą ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych jest prawdziwym wyzwaniem. To 89 stron języka prawnego! Na szczęście nie musisz jej czytać. Ubezpieczyciele w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, czyli OWU zawierają najważniejsze informacje dotyczące OC komunikacyjnego. Będą one takie same bez względu na to, u którego ubezpieczyciela wykupisz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na swój samochód.

Mecze piłki nożnej wciąż przy pustych trybunach

poniedziałek, 15 czerwiec 2020 18:28

Dwa tygodnie temu polska PKO Ekstraklasa powróciła do gry. Piłkarze kontynuują tegoroczny sezon w reżimie sanitarnym, a kibice mogą śledzić ich poczynania jedynie przed telewizorami. Wkrótce wszystko ma się jednak zmienić, gdyż w ramach odmrażania kolejnych etapów gospodarki i życia społecznego rząd zapowiedział, że na trybunach pojawią się fani piłki nożnej.

Kominek. Dlaczego warto go zainstalować?

środa, 10 czerwiec 2020 21:18

Decyzja o instalacji kominka w domu nie należy do łatwych i wielu z nas regularnie odkłada ją na nieokreśloną przyszłość. Dlaczego? Zazwyczaj wiąże się to z lękiem przed związanymi z nią kosztami, które często wydają nam się ogromne. Zanim jednak zrezygnujemy z marzeń o własnym palenisku, sprawdźmy, jakie są jego atuty oraz dowiedzmy się, jak możemy na nim zaoszczędzić!

Już jest! Wymarzone, wyczekiwane, własne mieszkanie. Długo czekaliśmy na to, żeby móc się nim cieszyć, dlatego nie powinniśmy zwlekać z jego ubezpieczeniem. Polisa mieszkaniowa, to produkt tak samo dostępny, jak np. OC samochodu. Jednak, by mieć pewność, że kupujemy dobry produkt, warto się do takiego zakupu przygotować.

Strona 1 z 19
 

Partnerzy portalu: