Kolejna edycja szkolenia dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z górskich placówek SG oraz ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR odbyła się w Bieszczadach. Doskonalono umiejętność poruszania się na nartach skiturowych oraz skuterach śnieżnych. Poruszono też kwestie orientacji w terenie oraz udzielania pierwszej pomocy.
Blisko 20 strażników granicznych oraz ratowników pod okiem instruktorów narciarstwa doskonaliło i utrwalało umiejętności przetrwania w trudnym, górskim terenie zimą. Odbyły się także zajęcia na stoku narciarskim w Ustrzykach Dolnych, instruktarz z nawigacji w warunkach ograniczonej widoczności, w warunkach nocnych oraz zasad działania w hipotermii. Wspólnie z ratownikami GOPR-u doskonalono umiejętności udzielania pierwszej pomocy w górach. Specyfika podkarpackiej granicy, także od strażników granicznych wymaga wiedzy i umiejętności niezbędnych w akcjach ratujących ludzkie życie.
Podziel się
Oceń
Reklama
Krosno112.pl utrzymuje się z reklam
Aby dalej dostarczać aktualne informacje, relacje i komunikaty z regionu, potrzebujemy wsparcia naszych Czytelników. Wyłącz blokowanie reklam dla naszej strony ;)