Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 06:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Z życia służb

Reklama
„Zostań Żołnierzem RP” - zaproszenie na piknik wojskowy
„Zostań Żołnierzem RP” - zaproszenie na piknik wojskowy
„Zostań Żołnierzem RP” – pod takim hasłem 13 sierpnia odbędzie się w Jaśle piknik wojskowy z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. 08.08.2022 10:28
OSP Równe. Na straży bezpieczeństwa od 110 lat
OSP Równe. Na straży bezpieczeństwa od 110 lat
W sobotę 6 sierpnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Równem (gmina Dukla) świętowali 110-lecie powstania jednostki. Świętowanie rozpoczęło się mszą w kościele parafialnym, następnie odbył się uroczysty apel m.in. z wręczeniem odznaczeń. Na zakończenie odbył się piknik.  07.08.2022 11:22
Oddali hołd strażakowi PSP, który zginął w wypadku, wracając z akcji
Oddali hołd strażakowi PSP, który zginął w wypadku, wracając z akcji
W niedzielę o godzinie ósmej we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej oddany został hołd strażakowi, który zginął w wypadku. Komenda Główna PSP poprosiła również strażaków OSP o oddanie hołdu zmarłemu strażakowi. 06.08.2022 11:54
OSP Rymanów z dofinansowaniem na zakup ratowniczego quada
OSP Rymanów z dofinansowaniem na zakup ratowniczego quada
 W sobotę 6 sierpnia strażacy z OSP KSRG Rymanów poinformowali o przyznaniu im wsparcia finansowego na zakup nowoczesnego quada ratowniczego. Będzie to pierwszy taki pojazd na terenie gminy Rymanów. 06.08.2022 11:38
Służby szkoliły się w rejonie Czarnorzek
Służby szkoliły się w rejonie Czarnorzek
Podhalańczycy 21 Brygady Strzelców, a także żołnierze polskiej 18 Dywizji Zmechanizowanej i amerykańskiej 101 Airborne Division brali udział w szkoleniu terenowym i wysokościowym w rejonie Czarnorzek w gminie Korczyna. W szkoleniu wzięli również udział Strażnicy Leśni i policjanci z jednostek specjalnych. 05.08.2022 21:07
Star 266 służył strażakom w Żeglcach. Teraz będzie służyć w Ukrainie
Star 266 służył strażakom w Żeglcach. Teraz będzie służyć w Ukrainie
Ukraińscy strażacy z kolejnym wozem pożarniczym. Star 266 jeszcze niedawno służył strażakom z Żeglec w gminie Chorkówka. Od ubiegłego roku OSP Żeglce mają nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault. Dlatego włodarze gminy Chorkówka zdecydowali, że 37-letniego Stara przekażą Ukrainie.  03.08.2022 14:21
Trzeba było pomóc kobiecie. Błyskawiczna akcja policjantów z Jedlicza
Trzeba było pomóc kobiecie. Błyskawiczna akcja policjantów z Jedlicza
Nietypowa policyjna interwencja w Jedliczu. W piątek 29 lipca, około godziny 19:30 gdy dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jedliczu kończyli swoją służbę, na parking przy komisariacie gwałtownie zajechał samochód. Do policjantów podbiegł zdenerwowany mężczyzna... 02.08.2022 12:30
Strażacy z OSP Pustyny na strażackich zawodach w Svidniku
Strażacy z OSP Pustyny na strażackich zawodach w Svidniku
W niedzielę 31 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Pustynach brała udział w zawodach sportowo-pożarniczych w Śvidniku na Słowacji. Choć słowacki system startu w zawodach różni się od naszego, strażacy z OSP Pustyny stanęli na wysokości zadania. 02.08.2022 09:04
114 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wzięło udział w obozie nad Jeziorem Solińskim
114 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wzięło udział w obozie nad Jeziorem Solińskim
30 lipca zakończył się drugi turnus obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla młodzieży z podkarpackich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką PSP w Rzeszowie. Obóz odbywał się tuż nad Jeziorem Solińskim. 02.08.2022 08:25
Krośnieńscy policjanci uratowali życie kobiety. Otrzymali medale
Krośnieńscy policjanci uratowali życie kobiety. Otrzymali medale
28 grudnia 2021 r. sierż. szt. Konrad Gonet oraz sierż. szt. Grzegorz Półchłopek uratowali z rzeki kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze wskoczyli do lodowatej wody, wyciągnęli kobietę na brzeg i udzielili jej pierwszej pomocy. W czwartek szef MSWiA Mariusz Kamiński wręczył im medale im. podkom. Policji Andrzeja Struja. 29.07.2022 09:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
Reklama