Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 19:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Społeczeństwo i samorząd

Reklama
Ponad 1,2 miliarda złotych na bezpieczeństwo Podkarpacia
Ponad 1,2 miliarda złotych na bezpieczeństwo Podkarpacia
Ponad 290 mln euro, czyli przeszło 1,2 mld zł, ma zostać przeznaczone na wzmocnienie bezpieczeństwa i odporności regionu. Środki te trafią do Województwa Podkarpackiego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021–2027. To efekt przyjęcia strategii dotyczącej wschodnich regionów przygranicznych Unii Europejskiej oraz zakończonych negocjacji z Komisją Europejską. 21.03.2026 17:05
Ponad 16 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców i ochronę niedźwiedzia brunatnego
Ponad 16 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców i ochronę niedźwiedzia brunatnego
Ponad 16 mln zł zostanie przeznaczonych na działania zwiększające bezpieczeństwo mieszkańców południowej Polski oraz poprawiające ochronę gatunku niedźwiedzia brunatnego. Projekt będzie realizowany na terenie województw podkarpackiego i małopolskiego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. 21.03.2026 14:37
Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wizytą w Krośnie. Mówiono o ASF i zdrowiu zwierząt
Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wizytą w Krośnie. Mówiono o ASF i zdrowiu zwierząt
W piątek, 20 marca, Podkarpacie odwiedził Jacek Czerniak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jednym z głównych punktów wizyty był briefing prasowy, który odbył się w Wojewódzkim Inspektoracie Weterynarii w Krośnie. 20.03.2026 18:15
Okno Życia w Korczynie otwarte. Opiekują się nim siostry Sercanki
Okno Życia w Korczynie otwarte. Opiekują się nim siostry Sercanki
To pierwsze Okno Życia w powiecie krośnieńskim. Dzisiaj (20 marca) w Korczynie odbyło się jego uroczyste otwarcie. Inicjatywa została zrealizowana przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, a poświęcenia dokonał metropolita przemyski abp Adam Szal. 20.03.2026 16:42
Nie tak łatwo dostać u nas rentę z powodu niezdolności do pracy
Nie tak łatwo dostać u nas rentę z powodu niezdolności do pracy
Eksperci nazywają to „cudownym ozdrowieniem”. Chodzi o rentę z tytułu niezdolności do pracy, którą w Polsce nie tak łatwo otrzymać. 20.03.2026 06:56
Historyczna umowa dla Krosna. Wielomilionowe wsparcie z Funduszy Szwajcarskich
Historyczna umowa dla Krosna. Wielomilionowe wsparcie z Funduszy Szwajcarskich
To bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w najnowszej historii Krosno. Dzisiaj (19 marca) w Jarosławiu podpisano umowę o dofinansowanie projektu w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. To wydarzenie już dziś określane jest jako historyczne – zarówno pod względem skali wsparcia, jak i jego znaczenia dla przyszłości miasta. 19.03.2026 17:23
Sesja Rady Miejskiej w Jedliczu. Nowy radny złożył ślubowanie
Sesja Rady Miejskiej w Jedliczu. Nowy radny złożył ślubowanie
Podczas XXXIII sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Jedliczu, która odbyła się 17 marca, ważnym momentem było ślubowanie nowo wybranego radnego Piotra Woźniaka. Mandat uzyskał on w wyniku wyborów uzupełniających przeprowadzonych w okręgu wyborczym nr 7 w Długiem, w trakcie kadencji 2024–2029. 19.03.2026 10:48
Zabawa z ogniem może zakończyć się megagrzywną
Zabawa z ogniem może zakończyć się megagrzywną
M.in. za wypalanie traw i rozniecanie ognia w lasach teraz trzeba będzie sporo zapłacić. Grzywny poszybowały z kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 18.03.2026 20:50
Pustostany nie powinny stać puste. To obniżyłoby czynsze
Pustostany nie powinny stać puste. To obniżyłoby czynsze
Nazywa się CEL – centralna ewidencja lokali. Ma pokazać, jaki jest ich status: są zamieszkane, wynajmowane czy puste. Pomoże to w planowaniu polityki mieszkaniowej. 18.03.2026 18:50
Znajomi z Krosna wygrali odcinek "Awantury o kasę". Drużyna Zielonych zasiądzie w fotelu "Mistrzów"
Znajomi z Krosna wygrali odcinek "Awantury o kasę". Drużyna Zielonych zasiądzie w fotelu "Mistrzów"
Znają się od lat, pochodzą z Krosna i okolic, a dziś mają na koncie telewizyjne zwycięstwo w popularnym teleturnieju. W niedzielę (15 marca) widzowie mogli oglądać debiut Drużyny Zielonych w „Awanturze o kasę". Wygrali odcinek i już w najbliższą sobotę (21 marca) o godz. 17:30, wracają na antenę jako “Mistrzowie”. 18.03.2026 18:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
Reklama