W tym roku zwiększono pulę pieniędzy przeznaczonych na ten cel w budżecie wojewody podkarpackiego. Łącznie do ratowników trafi 300 tys. zł.
Dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert otrzymały:
- Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 150 tys. zł
- Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Tarnobrzegu – 100 tys. zł
- Rzeszowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 50 tys. zł
Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na utrzymanie dyżurnej służby ratowniczej i patrolowej oraz wsparcie logistyczne działań ratowniczych na najważniejszych akwenach regionu, w tym Jeziorze Solińskim, Jeziorze Tarnobrzeskim oraz Zalewie Rzeszowskim.
W ubiegłym roku na realizację podobnych zadań przeznaczono 220 tys. zł.
Jak podkreślają przedstawiciele administracji rządowej, bezpieczeństwo nad wodą pozostaje jednym z kluczowych priorytetów w sezonie letnim.
- Zwiększenie środków na ratownictwo wodne pozwoli wzmocnić działania prewencyjne i ratownicze, a tym samym jeszcze skuteczniej chronić życie i zdrowie osób korzystających z wypoczynku nad wodą - podkreśla wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.
Skalę wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwem na obszarach wodnych zwiększa rosnąca z każdym rokiem liczba turystów odwiedzających nasz region, w tym największe atrakcje turystyczne, do których należy Jezioro Solińskie i Jezioro Tarnobrzeskie.



.jpg)






.jpg)