Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 19:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczyli się, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Tydzień Bezpieczeństwa w Łężanach

Przez kilka dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Łężanach uczestniczyli w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu. W programie znalazły się m.in. spotkania z policjantami, ratownikami wodnymi oraz warsztaty dotyczące pierwszej pomocy i ochrony środowiska.
Uczyli się, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Tydzień Bezpieczeństwa w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

W Szkole Podstawowej w Łężanach zakończył się Tydzień Bezpieczeństwa realizowany pod hasłem „Bezpieczne wakacje – dbam o siebie, innych i środowisko”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie uczestniczyli w spotkaniach, warsztatach i zajęciach poświęconych bezpiecznemu spędzaniu wolnego czasu.

Program obejmował zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci, na drodze, nad wodą oraz podczas codziennych aktywności. Organizatorzy postawili przede wszystkim na praktyczną wiedzę i umiejętności, które mogą przydać się podczas wakacyjnego wypoczynku.

Jednym z punktów programu było spotkanie z policjantami z KMP w Krośnie. Mundurowi przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania w domu podczas nieobecności rodziców, nad wodą, w lesie oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu. Rozmawiali także o bezpiecznym poruszaniu się po drogach oraz właściwym zachowaniu wobec obcych zwierząt.

Kolejny dzień poświęcono bezpieczeństwu nad wodą. Szkołę odwiedzili ratownicy Bieszczadzkiego WOPR, którzy opowiedzieli o swojej pracy i zasadach udzielania pomocy osobom tonącym. Uczniowie mogli zobaczyć specjalistyczny sprzęt ratowniczy, spróbować rzutu rzutką ratowniczą, a także uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy. 

Starsi uczniowie ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową oraz obsługę defibrylatora AED, natomiast młodsi mieli okazję obejrzeć z bliska łódź ratowniczą.

W ramach projektu Podkarpackie LIFE zorganizowano również zajęcia pod hasłem „Oddychaj bezpiecznie – wakacje w zgodzie z naturą”. Uczniowie rozmawiali o wpływie jakości powietrza na zdrowie, odpowiedzialnym korzystaniu z terenów zielonych oraz codziennych działaniach, które pomagają chronić środowisko.


Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Autor: SP w Łężanach

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
  
Reklama