Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 09:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chorkówka. Zderzenie samochodów niedaleko remizy

Do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w poniedziałek 22 czerwca około godziny 10 na terenie miejscowości Chorkówka, niedaleko remizy OSP. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, które podjęły działania mające na celu zabezpieczenie rejonu kolizji, udzielenie pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu oraz przywrócenie drożności jezdni.

Po dotarciu na miejsce ratownicy zastali dwa uszkodzone pojazdy, które blokowały część drogi. Wszyscy uczestnicy opuścili samochody o własnych siłach. Mimo to jedna osoba wymagała pomocy medycznej, której udzielono na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne.

- Około godziny 10:30 kierujący pojazdem marki Volkswagen jadąc od strony Kobylan w kierunku Zręcina, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z pojazdem marki Volvo. Obaj kierujący byli trzeźwi. Kierujący pojazdem Volvo został zabrany do szpitala, jego obrażenia nie zagrażają jego życiu. Sprawca został ukarany mandatem - informuje st. post. Adrian Kuźniar, zastępca rzecznika prasowego KMP w Krośnie. 

W czasie prowadzenia działań ruch w rejonie zdarzenia odbywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały do momentu zakończenia czynności prowadzonych przez policję.

W akcji brały udział strażacy z OSP Chorkówka, JRG Krosno, medycy SPPR Krosno oraz policjanci KMP Krosno.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
  
Reklama