Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Zręcinie, Krośnie i Dobieszynie nie dla wszystkich kierowców to był trzeźwy poranek

Podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek” policjanci w Krośnie i powiecie krośnieńskim skontrolowali 1899 kierowców, ujawniając cztery osoby po alkoholu.
W Zręcinie, Krośnie i Dobieszynie nie dla wszystkich kierowców to był trzeźwy poranek

Autor: krosno112.pl

Poniedziałkowy poranek 22 czerwca nie dla wszystkich uczestników ruchu okazał się trzeźwy. Policjanci prowadzący działania pod nazwą „Trzeźwy poranek” na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego ujawnili aż czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. 

Akcja została przeprowadzona w godzinach porannych w ośmiu punktach kontrolnych na terenie miasta Krosna oraz powiatu krośnieńskiego. W działania zaangażowano 17 funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego oraz wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. W trakcie kontroli mundurowi przebadali łącznie 1899 kierujących.

Cztery osoby zatrzymane podczas porannych kontroli

Pierwsze z ujawnionych przypadków odnotowano o godz. 5.15 w Dobieszynie. Policjanci zatrzymali tam 47-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który kierował audi. Badanie wykazało u niego około 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O godz. 5.45 na ul. Bieszczadzkiej w Krośnie do kontroli została zatrzymana 55-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego, kierująca lancią. W jej przypadku alkomat wskazał około 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce o godz. 6.05 w Krośnie, na al. Jana Pawła II. Funkcjonariusze skontrolowali 35-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który prowadził opla. Badania wykazały około 0,7 promila alkoholu.

Do ostatniego z ujawnionych tego poranka przypadków doszło o godz. 6.40 w Zręcinie. Policjanci zatrzymali tam 57-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, kierującego chevroletem. Wyniki badań wykazały około 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Samochód został odholowany administracyjnie.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy

Wszystkim zatrzymanym kierującym policjanci odebrali prawa jazdy. Dalsze postępowania wyjaśnią szczegółowe okoliczności tych zdarzeń oraz zakres odpowiedzialności poszczególnych osób.

- Poranne działania po raz kolejny pokazały, że mimo licznych apeli i policyjnych kontroli wciąż nie brakuje osób, które decydują się prowadzić pojazd po alkoholu. Tego rodzaju zachowania stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla samych kierowców, ale również dla pasażerów, pieszych i innych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. sztab. Jerzy Stojak - Zastępca Naczelnika WRD KMP w Krośnie. 

Policja apeluje o rozsądek

Policjanci apelują do kierowców o odpowiedzialność i rozwagę. 

Nawet niewielka ilość alkoholu obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i znacząco wpływa na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Jeśli ktoś pił alkohol, nie powinien wsiadać za kierownicę. W takiej sytuacji należy skorzystać z pomocy innej trzeźwej osoby, transportu publicznego lub taksówki. 

Funkcjonariusze zapowiadają również kolejne kontrole trzeźwości.Ich celem jest eliminowanie z ruchu tych osób, które lekceważą przepisy i narażają innych na utratę zdrowia, a nawet życia. Każdy przypadek ujawnienia nietrzeźwego kierującego to przypomnienie, że bezpieczeństwo na drogach wciąż wymaga stanowczych działań i odpowiedzialnych postaw wszystkich uczestników ruchu.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama
  
Reklama