Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów brygady, a uczestnicy mogą wybrać jeden z czterech dostępnych kursów: bezpieczeństwo, medycyna, przetrwanie lub cyberhigiena. Szkolenia mają charakter dobrowolny i odbywają się w formule jednodniowej, co pozwala w krótkim czasie zdobyć cenną wiedzę oraz praktyczne kompetencje.
W maju zaplanowano trzy szkolenia:
- 9 maja 2026 r. w 33 batalionie lekkiej piechoty – kurs bezpieczeństwa,
- 16 maja 2026 r. w 31 batalionie lekkiej piechoty – kurs bezpieczeństwa,
- 30 maja 2026 r. w 35 batalionie lekkiej piechoty – kurs przetrwania.
Program „w Gotowości” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podkarpacia. W szkoleniach uczestniczą osoby reprezentujące różne grupy zawodowe i wiekowe, które chcą zwiększyć swoją gotowość do reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Zapisy prowadzone są indywidualnie za pośrednictwem aplikacji „wGotowości” oraz mObywatel. Program będzie realizowany do połowy listopada.
3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zachęca wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniach i zdobywania umiejętności wzmacniających bezpieczeństwo lokalnych społeczności.



.jpg)






.jpg)