Nowy obiekt będzie służył przede wszystkim uczniom szkoły i dzieciom z przedszkola, zapewniając odpowiednie warunki do zajęć wychowania fizycznego, organizacji zawodów sportowych oraz zajęć pozalekcyjnych.
Zakres inwestycji obejmował przebudowę i rozbudowę budynku szkoły o nową salę gimnastyczną wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym, przebudowę infrastruktury technicznej, budowę parkingu oraz przeniesienie placu zabaw.
Nowa sala ma blisko 340 metrów kwadratowych powierzchni i została połączona z istniejącym budynkiem szkoły bezpiecznym przejściem. Obiekt jest również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozbawiony barier architektonicznych.

Na realizację inwestycji Gmina Jedlicze pozyskała 2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączny koszt przedsięwzięcia wraz z nadzorem inwestorskim wyniósł 3 173 400 zł. Wykonawcą zadania była firma WM-Tech z Krosna.
W czwartek (7 maja) odbyła się uroczyste otwarcie sali. Rozpoczęło ją odtańczenie poloneza i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły Renata Stec przywitała zaproszonych gości i podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji.
Podczas oficjalnej części wydarzenia burmistrz Jedlicza Wojciech Tomkiewicz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kwiatkowską przekazali na ręce dyrektor szkoły akt oddania sali do użytkowania.
Zaproszeni goście w wystąpieniach podkreślali znaczenie inwestycji dla rozwoju sportu szkolnego oraz poprawy warunków aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Głos zabrali m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Bronisław Baran, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril, a także przedstawiciele parlamentarzystów i administracji rządowej.

Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie nowego obiektu przez proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaszczwi ks. Tadeusza Madeja. Następnie uczniowie wraz z burmistrzem symbolicznie przecięli wstęgę.
Po części oficjalnej uczestnicy mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz pokazy sportowe.

![Uczniowie z Jaszczwi mają nową salę gimnastyczną. Obiekt oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA] Uczniowie z Jaszczwi mają nową salę gimnastyczną. Obiekt oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]](https://static2.krosno112.pl/data/articles/xl-uczniowie-z-jaszczwi-maja-nowa-sale-gimnastyczna-obiekt-oficjalnie-otwarty-zdjecia-1778225566-full.jpg)
.jpg)






.jpg)