Szkolenie obejmowało zarówno zajęcia teoretyczne, jak i intensywne ćwiczenia praktyczne z zakresu ratownictwa. Uczniowie uczyli się m.in. oceny stanu poszkodowanego, prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, postępowania w urazach oraz zasad współpracy z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Wysiłek i zaangażowanie przyniosły wymierne efekty. Wszyscy uczestnicy kursu 22 lutego br. zdali państwowy egzamin i uzyskali tytuł ratownika. To uprawnienie potwierdzające wysokie kompetencje w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Kurs KPP jest jednym z pięciu specjalistycznych szkoleń, jakie uczniowie Naftówki mogą zrealizować w trakcie nauki. Oprócz niego szkoła oferuje kurs podstawowy z certyfikatem UE i EWG, kurs ratownika drogowego PZM, kurs masażu klasycznego oraz kurs instruktora strzelectwa sportowego.
Szkolenie zostało przeprowadzone przez zespół ratowników medycznych z rzeszowskiej firmy szkoleniowej Cognito Rescue. Jak podkreślają uczestnicy, zajęcia odbywały się w profesjonalnej, a jednocześnie bardzo przyjaznej atmosferze.
Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele nie kryją dumy z postawy młodzieży. – Uczniowie poświęcili swój wolny czas, by zdobyć umiejętności, które mogą uratować czyjeś życie. To najlepszy dowód ich dojrzałości i odpowiedzialności – zaznaczają.
Nowo upieczeni ratownicy przyjmują gratulacje, a zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością zaprocentują zarówno w dalszej edukacji, jak i w przyszłej pracy zawodowej.


.jpg)






.jpg)