Kadencja obecnej Rady Mediów Narodowych mija 22 lipca br. W jej skład wchodzą Krzysztof Czabański, Juliusz Braun, Elżbieta Kruk, Robert Kwiatkowski i Joanna Lichocka. Jest to organ kolegialny powołujący i odwołujący zarządy i rady nadzorcze (w tym także prezesów) Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Rada pełni także funkcję doradczą w zarządzaniu mediami publicznymi. Została utworzona w 2016.
W skład RMN wchodzi pięć osób - trzy wybrane przez Sejm i dwie powołane przez prezydenta spośród kandydatów zgłoszonych przez dwa największe kluby opozycyjne. Kandydatury na członków RMN wybieranych przez Sejm mogą być zgłaszane przez marszałka izby albo grupę co najmniej 35 posłów.
W środowy wieczór klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił Krzysztofa Czabańskiego, Piotra Babinetza i Joannę Lichocką do Rady Mediów Narodowych kolejnej kadencji. Prawdopodobnie decyzja Sejmu w tej sprawie zapadnie na następnym posiedzeniu za dwa tygodnie.
Piotr Babinetz - Historyk, ukończył Uniwersytet Wrocławski, autor publikacji naukowych, zaangażowany w działalność lokalnych i krajowych stowarzyszeń, związków i towarzystw. Członek PiS, od 2002 r. członek rady politycznej PiS, członek władz powiatowych, okręgowych i krajowych partii. Od 1999 r. pracownik Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, od 2007 r. wiceprzewodniczący Rady Muzeum Historycznego w Sanoku. W l. 1998-2002 radny Krosna, w l. 2002-2007 radny sejmiku woj. podkarpackiego, przewodniczący klubu radnych PiS oraz komisji budżetu i finansów, był również członkiem komisji edukacji, kultury i kultury fizycznej. Poseł od 2007 r. ( VI-VIII kadencja). Pracował w komisjach: kultury i środków przekazu (dwukrotnie), regulaminowej i spraw poselskich oraz infrastruktury (dwukrotnie). Obecnie zasiada w komisji ustawodawczej i ponownie w komisji kultury i środków przekazu (jest przewodniczącym).
W wyborach w 2018 roku w okręgu "Krosno" otrzymał 13 360 głosów.
Krosno112.pl