Muzycy śpiewają, ratownicy robią pompki. Krośnieńscy medycy dołączyli do #hot16challenge

Muzycy śpiewają, ratownicy robią pompki. Krośnieńscy medycy dołączyli do #hot16challenge fot. SPPR Krosno

Trwa zbiórka na siepomaga.pl, która ma pomóc służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Do wpłat zachęcają artyści, politycy, dziennikarze. Do akcji włączyli się też ratownicy medyczni.

Akcja Hot16Challenge powstała sześć lat temu na fali popularności Ice Bucket Challenge. Nominowana osoba ma zaśpiewać szesnaście wymyślonych przez siebie wersów, a następnie wskazać kolejne osoby, które jej zdaniem powinny zmierzyć się z tym wyzwaniem.

Druga edycja to równocześnie pomoc w walce z koronawirusem. Na portali siepomaga.pl trwa zbiórka „Beef z koronawirusem #Hot16Challenge" (KLIKNIJ)”. Pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia mogą wpłacać zarówno nominowani jak i fani.

Na koncie jest już prawie 3 mln zł. Szczegóły akcji - kto kogo nominował, ilu artystów wzięło udział, możecie zobaczyć na specjalnym liczniku umieszczonym na stronie https://hot16challenge.network/

Paramedic Studio, które nominowało Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, zmodyfikowało zasady wyzwania. - Niestety nie potrafimy śpiewać a tym bardziej rapować - wytłumaczyli na swoim facebooku.

Kliknij i zobacz jak z zadaniem poradzili sobie ratownicy SPPR Krosno:

SPPR 16

Wyzwanie polega na zrobieniu 16 pompek. Krośnieńscy ratownicy chętnie do niego przystąpili. - Nie chcemy Was męczyć naszymi popisami wokalnymi ale jeśli znajdzie się ochotnik na pewno podzielimy się dziełem końcowym - napisali na fanpage'u.

Do zabawy nominowali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - Ratownik 10 z Sanoka, Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, Ratownictwo Medyczne w Kolbuszowej i Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.


autor: red

 

Partnerzy portalu: