Z Korczyny do Krasnej. Z Krasnej do Moderówki. Wymiany samochodów w OSP

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Efektem zakupów nowych samochodów do jednostek OSP jest wymiana innych, starszych pojazdów w jednostkach OSP spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W sobotę, w Krasnej w gminie Korczyna odbyło się przekazanie samochodu Star 244 dla jednostki OSP Moderówka z gminy Jedlicze.

W sobotę 26 października w Krasnej wójt Gminy Korczyna Jan Zych oraz burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik podpisali umowę przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Star 244, który od 2015 służył w OSP Krasna. Pojazd trafi do druhów OSP Moderówka. Zastąpi awaryjnego ciężkiego Jelcza. 

Star 244 wyprodukowany został w 1987 roku. Ma zbiornik wodny o pojemności 2500 litrów oraz zamontowaną motopompę. Wymiana pojazdów, jest pokłosiem zakupu fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Renault dla OSP KSRG Korczyna. Pojazd zastąpił MANa, który z Korczyny trafił właśnie do Krasnej. 

Samochód Star 244 został przekazany bezpłatnie druhom z Moderówki, ponieważ w 2015 roku pojazd również bezpłatnie został przekazany z OSP Krosno - Suchodół. 

- Dzięki pozyskanemu samochodowi, chcemy utrzymać gotowość bojową naszej jednostki i dalsze zabezpieczenia naszej miejscowości i gminy Jedlicze. Jednak dążymy do tego, by zakupić dla jednostki całkiem nowy pojazd ratowniczy - mówił podczas uroczystego przekazania w Krasnej, druh Ryszard Majsiak, Prezes OSP Moderówka. 

red. fot. Krosno112.pl

Galeria

 

Partnerzy portalu: