Zakończył się remont budynku krośnieńskiego Pogotowia Ratunkowego

fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie

Zakończyły się prace budowlane związane z inwestycją polegającą na modernizacji energetycznej budynku Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Oficjalny odbiór odbył się 21 października br. w obecności starosty Jana Pelczara, wicestarosty Andrzeja Guzika, dyrektor – etatowego członka Zarządu Moniki Subik, dyrektora SPPR w Krośnie Andrzeja Jurczaka oraz inspektora nadzoru i kierownika budowy.

Projekt został złożony przez Powiat Krośnieński w ramach osi priorytetowej III Czysta Energia. Wartość robót budowlanych wyniosła 614 420 zł .

Zakres prac obejmował m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentowych (piwnic) budynku oraz stropodachu. Wymianę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Modernizację systemu grzewczego. Montaż ogniw fotowoltaicznych oraz modernizację oświetlenia.

- Projekt, który udało nam się zrealizować jest niezwykle istotny w powiatowym planie inwestycyjnym. Jego celem jest poprawa efektywności wykorzystania energii w budynku użyteczności publicznej. Dzięki termomodernizacji budynek pogotowia zyskał nową elewację, a placówka ograniczy zużycie energii cieplnej i elektrycznej przy jednoczesnej poprawie komfortu jego użytkowania – podkreśla starosta krośnieński Jan Pelczar.

red. fot. Starostwo Powiatowe w Krośnie

 

Partnerzy portalu: