Wyjątkowe I Międzynarodowe Zawody w Ratownictwie

fot. Katarzyna Kozioł - Krosno112.pl fot. Katarzyna Kozioł - Krosno112.pl

Bez zbędnego napięcia i w duchu zdrowej rywalizacji odbyły się I Międzynarodowe Zawody w Ratownictwie, które odbyły się na terenie czterech miejscowości w sobotę 5 października. 

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym, nad którymi patronat honorowy objął Wójt Gminy Krościenko Wyżne Mateusz Liput.

W zmaganiach wzięły udział jednostki OSP Krościenko Wyżne, OSP Pustyny, OSP Krosno - Suchodół, OSP Miejsce Piastowe oraz trzy jednostki że Słowacji, tj: DHZ Svidnik, DHZ Nizny Mirosov oraz DHZ Hankovce.

Na terenie czterech wspomnianych wcześniej polskich jednostek rozgrywano kolejno cztery konkurencje, wśród których były m. in.: sztafeta pożarnicza, przepompowywanie wody ze zbiorników, cięcie drewnianych bali przy pomocy siekiery, piły "moja - twoja" oraz ćwiczenie bojowe z rozwinięciem z samochodu bojowego.

Najlepszą drużyną okazała się jednostka OSP Krościenko Wyżne zajmując I miejsce. Na miejscu II uplasował się zespół z OSP Pustyny, a III lokatę zajęła drużyna ze Świdnika. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki. Drużyny że Słowacji oprócz ww. nagród otrzymały pamiątkowe siekiery firmy Cellfast.

Całe zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze, gdzie wynik nie był najważniejszy, tylko dobra zabawa i wspólna integracja.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego dh. Mateusz Liput wspólnie z Komendantem Gminnym OSP dh. Krzysztofem Podkulem zapowiedzieli, że w przyszłym roku zawody odbędą się w większej skali.

Zapraszamy na pierwszą część fotorelacji

red. fot. Marcin Mikosz, Katarzyna Kozioł, Mateusz Klara, Klaudyna Konarzewska

Galeria

 

Partnerzy portalu: