.

KMP Krosno: 10. rowerowy rajd pamięci

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Krośnieńscy policjanci uczcili pamięć kolegów, którzy „odeszli na wieczną służbę”. Był to już 10 rowerowy rajd, którego 120-kilometrowa trasa wiedzie szlakiem cmentarzy przez trzy powiaty.

W strugach ulewnego deszczu, grupa krośnieńskich policjantów wyruszyła w liczącą ponad 120 km trasę rajdu rowerowego. Wyprawa sentymentalna, pełna ciepłych wspomnień, wzruszeń i planów przerwanych nagłą śmiercią przyjaciół. Drogowskazami tego wyjątkowego rajdu były krzyże nekropolii, a jego celem – wskrzeszenie pamięci zmarłych funkcjonariuszy, którzy zbyt wcześnie „odeszli na wieczną służbę”.

Rowerowa podróż rozpoczęła się na cmentarzu miejskim w Krośnie. Po zapaleniu zniczy i chwili modlitwy, mundurowi cykliści ruszyli do Rogów, Haczowa, Strzyżowa i Jedlicza, by wspominać swoich nieżyjących, policyjnych kolegów. Do tego nietypowego wyścigu przyłączył się Komendant Powiatowy Policji w Jaśle mł. insp. Robert Wróbel oraz policyjni emeryci – Józef Urbański i Dariusz Kasprzyk, którzy od 10 lat aktywnie uczestniczą rowerowej pielgrzymce szlakiem pamięci.

To wyjątkowe wspomnienie nieżyjących policjantów zostało zorganizowane w dniu 24 lipca, gdy wszyscy polscy stróże prawa obchodzą uroczystość „Święta Policji”.

red. fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu:

cosmopolitan-logo lostark-logo jubiler-jaracz-logo hotel-nafta-krosno-logo kroscar CLUB NAFTA bez tla logoAnonseKrosnojooble baner