Pozdrowienia z obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Muszynie

fot. KM PSP Krosno fot. KM PSP Krosno

W Muszynie w województwie małopolskim odbył się Obóz Szkoleniowo-Wypoczynkowy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu województwa podkarpackiego. Kierownikiem obozu był mł. bryg. Janusz Litwin z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

23 lipca zakończył się obóz szkoleniowo-wypoczynkowy dla młodzieży z podkarpackich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Turnus trwał 12 dni.

Przez ten czas 146 młodych adeptów sztuki pożarniczej intensywnie szkoliło się i wypoczywało pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
Program szkolenia obejmował m.in. elementy musztry, taktykę działań gaśniczych, sprzęt pożarniczy, pierwszą pomoc medyczną, ćwiczenie bojowe, funkcjonowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, regulamin Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Młodzi strażacy rywalizowali również w różnych konkursach i zawodach sportowych.

We wtorek, 23 lipca odbył się apel, podczas którego zakończono obóz. W uroczystości uczestniczył zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Andrzej Marczenia, który w towarzystwie kadry wręczył wyróżniającym się uczestnikom nagrody.

 

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Betleja, KW PSP w Rzeszowie
Zdjęcia: archiwum PSP

 

 

 

Partnerzy portalu: