Wyjątkowe Święto Policji na krośnieńskim Rynku

środa, 17 lipiec 2019 11:23
fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W dniu 17 lipca 2019r. na krośnieńskim Rynku zostały zorganizowane uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Tegoroczne obchody miały wymiar szczególny i wyjątkowy, gdyż łączą się z jubileuszem setnej rocznicy powołania Policji Państwowej.

R E K L A M A

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie. Następnie w samo południe odbył się uroczysty apel na krośnieńskim Rynku przy pomniku Piłsudskiego.

Gospodarzem wyjątkowej uroczystości był mł. insp. Leszek Buryła - Komendant Miejski Policji w Krośnie. Na płycie rynku prócz wielu zaproszonych gości nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy policji. Wielu z nich otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. W imieniu awansowanych policjantów głos zabrał kom. Mariusz Gałązka Komendant Komisariatu Policji w Jedliczu. 

Życzenia bezpiecznej służby i podziękowania za trud pracy policjantów złożyli starosta krośnieński Jan Pelczar, prezydent Krosna Piotr Przytocki i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Tadeusz Szymanek. Następnie pod pominkiem złożono pamiątkowe wieńce. Całość imprezy uświetniła muzycznie Orkiestra Dęta OSP Miejsce Piastowe.

Na płycie rynku w trakcie trwania uroczystości prezentowano policyjny sprzęt, w tym najnowsze samochody. Póżniej zaproszono gości na strażacką grochówkę przygotowaną przez krośnieńskich strażaków.

Zapraszamy na fotorelację

red., fot. Krosno112.pl