Zmarł były proboszcz i członek OSP Jaszczew ks. Kanonik Władysław Rogała

fot. Archiwum OSP Jaszczew fot. Archiwum OSP Jaszczew

- Dnia 28.12.2018 r. po długotrwałej chorobie zmarł wieloletni, wierny członek OSP Jaszczew, a zarazem były Proboszcz naszej parafii Ksiądz Kanonik Władysław Rogała - poinformowali dzisiaj druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaszczwi.

- Odszedł kapłan, który całe życie ofiarował Bogu i ludziom. Wzbudzał radość i uczucie spokoju w naszych sercach. Zapamiętamy go jako skromnego człowieka i dobrego gospodarza, przyjaciela nas wszystkich, których otaczał swoją miłością. Ksiądz Władysław pełnił funkcję proboszcza naszej parafii w latach 1981-2012. Pozostawił po sobie niezatarty ślad, dlatego dzisiaj druhny i druhowie OSP Jaszczew dziękują z całego serca za niesienie pomocy, dobrą radę, słowo oraz wszelkie uproszone łaski.

Eksporta ciała nastąpi 30 grudnia o godz. 16. z kaplicy cmentarnej w Jaszczwi do miejscowego kościoła. Msza św. pogrzebowa odbędzie się 31 grudnia o godz. 11. w kościele parafialnym pw. św. Marii Magdaleny w Dukli. Zapraszamy wszystkich do modlitwy podczas różańca za zmarłego.

Druhowie OSP Jaszczew

 

Partnerzy portalu: