Domy Krosno - Lotników

JEDLICZE: Ćwiczenia WOT-u ze strażą pożarną

fot. Piotr Cwynar fot. Piotr Cwynar

24 listopada 2018 r. na terenie miasta Jedlicze odbyły się ćwiczenia kompanii krośnieńskiej 35 batalionu lekkiej piechoty w Sanoku. W ramach tych ćwiczeń, dwa bloki tematyczne zostały zorganizowane przy współpracy z Urzędem Gminy Jedlicze i Komendą Miejską PSP w Krośnie. Dotyczyły one prowadzenia działań przeciwpowodziowych i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po wspólnej odprawie, która odbyła sie na terenie parkingu przy Orlen Południe S.A. z magazynu Gminnego Centrum Reagowania zostały pobrane worki i łopaty. Następnie na terenie Jedlickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej załadowano worki piaskiem, które przewieziono pod Komisariat Policji w Jedliczu. Tam pod okiem strażaków PSP i OSP, żołnierze krośnieńskiej kompanii WOT, ćwiczyli różne warianty układania wałów przeciwpowodziowych z worków z piaskiem. Zapoznali się również ze sposobem rozkładania rękawów przeciwpowodziowych.
W drugiej części zajęć, prowadzona była prezentacja udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów ćwiczebnych pod nadzorem Miejskiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego KM PSP w Krośnie. Ćwiczenia prowadzone były przy silnym i zimnym wietrze, który częściowo symulował trudne warunki prowadzenia działań przeciwpowodziowych późną jesienią. Podsumowanie zajęć miało miejsce w Domu Ludowym w Żarnowcu, które odbyło się w obecności Dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Dariusza Słoty i Dowódcy 35 batalionu lekkiej piechoty w Sanoku ppłk. Rafała Jarosza.

W tych zajęciach wzięło udział 80 żołnierzy krośnieńskiej kompanii WOT, 8 strażaków z KM PSP Krosno, 13 strażaków z jednostek OSP Jaszczew i Dobieszyn, przedstawiciel Urzędu Gmin Jedlicze oraz Miejski Koordynator Ratownictwa Medycznego KM PSP w Krośnie.

red. bryg. Mariusz Kozak | fot. mł. ogn. Piotr Cwynar z KM PSP Krosno

 

Partnerzy portalu: